Son dakika... Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması

  1. Türkiye
Video: Son dakika... Mansur Yavaş'tan adaylık açıklaması
CHP lideri <a class="in-news-link" href="/kemal-kilicdaroglu" target="_blank" title="Kemal Kılıçdaroğlu haberleri">Kemal Kılıçdaroğlu</a>, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş ile yola devam edebilecekleri mesajını vermişti. Konuyla ilgili Mansur Yavaş da bir açıklama yaptı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mansur Yavaş ile yola devam edebilecekleri mesajını vermişti. Konuyla ilgili Mansur Yavaş da bir açıklama yaptı.

Gazeteci Gürkan Hacır, CNN TÜRK'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında, Mansur Yavaş ile CHP lideri Kema Kılıçdaroğlu'nun 10 günde bir görüştüklerini açıklamıştı. Kılıçdaroğlu da gazetecilere Mansur Yavaş ile yola devam edebileceklerinin sinyalini vermişti.

Mansur Yavaş Hürriyet'ten Deniz Gürel'e konuştu. Şunları söyledi:

"Bu konuda konuşmak için çok erken diye düşünüyorum. 2014 Yerel Seçim Sonuçları Ankara ve Türkiye'de kimsenin içine sinmedi. Halktaki değişim talebi sandıktan çıkamadı. Buna rağmen artık AK Parti'nin dahi tahammül edemediği rant ve beton belediyeciliğinin anayasa ve yasalara uygun olarak sona erdirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Vatandaş olarak Ankara ve ülkemiz için her türlü göreve daima hazırız.

Ülkemiz ve Ankara için en büyük ihtiyaç uzlaşma. Rant ve betona kurban edilen Ankara'nın partiler üstü bir bakışla yeniden ortak akılla ele alınmasında zorunluluk var. Süreç devam ediyor. Siyasetteki taşlar yerine tam olarak oturmadı. Önümüzdeki günlerde en geniş siyasi uzlaşma ile Ankara'nın ele alınıp ona göre bir karar verilmesi gerekir."

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS