Son dakika... Marmaris'te deprem

Son dakika... Marmaris'te deprem

AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre, Muğla'nın Marmaris ilçesinde saat 19.48'de meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4.8 olarak kaydedildi.

Akdeniz 'de bugün akşam saatlerinde Richter ölçeğine göre 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın (AFAD) merkez üssünü Muğla'nın Marmaris ilçesinin 60 kilometre açığı olarak belirlediği deprem, saat 19.48'de oldu.


Deprem, yerin 61.98 kilometre derinliğinde meydana geldi.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı.


Kaymakamdan açıklama


Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, 4,8 büyüklüğündeki depreme ilişkin, "Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Birçok vatandaşımız depremi hissetmemiş." dedi.


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Marmaris'te saat 19.48'de 4,8 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Depreminin, yaklaşık 61,98 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.


AFAD resmi twitter hesabından da depremi duyurdu ve şu ana kadar olumsuz bir ihbar almadığını kaydetti. Marmaris Kaymakamı Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin şiddetinin yüksek olmasına karşın aynı oranda hissedilmediğini herhangi bir can ve mal kaybının kendilerine iletilmediğini bildirdi.


İlçe genelinde depremle ilgili olumsuz bir durum bilgisine ulaşmadıklarını vurgulayan Yüksel, "Herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Birçok vatandaşımız depremi hissetmemiş." diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS