Son dakika... Sedat Peker hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı

Son dakika... Sedat Peker hakkında zorla getirilme kararı çıkarıldı

'Suça Ortak Olmayacağız' adlı metne imza atan akademisyenlere yönelik 'Oluk oluk kanlarınızı akıtacağız' sözlerini kullanan suç örgütü liderliğinden hükümlü Sedat Peker, hakkında açılan davaya katılmadı. Peker duruşmaya gelmediği için hakkında zorla getirilme kararı çıkartıldı.

Sedat Peker'in, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" üyelerini "tehdit" ettiği iddiasıyla 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Sedat Peker'e zorla getirme kararı


Mahkeme, duruşmalara katılmayan Peker hakkında zorla getirme kararı çıkarılmasına karar verdi. Anadolu Adliyesi 20. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Sedat Peker katılmadı. Duruşmada, müşteki akademisyenler ile avukatları hazır bulundu.


Sedat Peker ifade verdi


Söz verilen müştekilerden Aynur Özuğurlu, Peker'den şikayetçi olduğunu belirterek, kamuoyunda barış bildirisi olarak hazırlanan ve birçok akademisyen tarafından imzalanan bildiriyi kendisinin de imzaladığını söyledi. Müşteki Kuvvet İhsan Lordoğlu da sanıktan şikayetçi olduğunu dile getirdi.


Sedat Peker: Kırgınlıklarımı buzdolabına kaldırdım


Bazı müştekilerin avukatı Oya Meriç Eyüboğlu, sanık Peker'in avukatlarının müvekkillerinin şiddetli bel ve başağrısı şikayetiyle rapor aldığını ve bu raporda da herhangi bir sağlık kuruluşunun ismine yer verilmediğini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS