Facebook'taki kayıp mesajların sırrı çözüldü

Facebook'taki gizli gelenler klasöründen haberiniz yoksa çok önemli mesajları kaçırmış olabilirsiniz.Ortadan yok olan mesajlar
Facebook kullanıcıların takip etmedikleri kişilerden gelen mesajları, bildiğimiz Facebook mesajlar sayfasındaki gelenler (inbox) klasöründe göstermiyordu.
Filtrelenen mesajlar
Bunun yerine bu mesajları yine Mesajlar sayfasında bulunan ve Diğerleri menüsü altında yer alan "Filtrenenler" klasörüne gönderiyordu.
(www.facebook.com/messages/other/)
Takip edilmeyen kişilerden gelen mesajlar
Facebook'un takip edilmeyen kişilerden gelen mesajları ayrı bir klasörde göstermesinin nedeni kullanıcıların tanımadıkları kullanıcılar tarafından rahatsız edilmesini önlemekti.
Facebook harekete geçti ama...
Bu uygulama aslında tanıdığınız ancak Facebook'ta bağlantı kurmadığınız kişilerin de mesajlarının gözden kaçmasına neden olunca Facebook harekete geçti.

Facebook geçtiğimiz günlerde bu soruna dikkat çekerek "Diğerleri" altında "filtrenenler"e düşen mesajlarla ilgili "Mesaj Onayı" uygulamasını yürürlüğe aldı. Bu şekilde kullanıcılar Facebook arkadaşı olmayan kişilerden gelen mesajları kabul ya da reddedebiliyordu.
Spam sayabiliyor
Ancak Facebook'un durumu düzeltmek için yaptığı bu uyarıların da aslında filtrelendiği ortaya çıktı. Yani size Facebook arkadaşlarınız dışında gelen bütün mesajlar için uyarılmıyorsunuz. Facebook spam olduğunu düşündüğü mesajlarla ilgili uyarı yapmıyor. Ancak elektronik postadan da herkesin bildiği gibi bazen önemli müşterileriniz ya da arkadaşlarınızdan gelen mailleri spam sayıldığı için görmediğiniz oluyor.
Mesajlar kayboluyor
Quartz'dan Mike Murphy kendi profilinde yaptığı incelemede Facebook tarafından görmezden gelinen 7 mesaja ulaştı. Ki bu mesajlar özellikle ilgilendiği konularda yazılmış mesajlardı.
Kayıp mesajlar nasıl bulunur?
Peki Facebook'taki kayıp mesajlarınızı nasıl bulacaksınız?

Facebook Messenger uygulaması için

1. Uygulamayı açın ve ayarlara girin.

2. En sağdaki ikona tıklayın.

3. Kişilere tıklayın.

4. Mesaj isteklerine tıklayın.

4. Burada birkaç mesaj görececeksiniz. Tüm mesajları görmek mesajların altındaki "Filtrelenen istekleri gör"ü tıkladın. (Mesaj görmüyorsanız arkadaş listeniz dışında mesaj gelmemiştir.)

5. Burada kayıp mesajlarınızı görebilirsiniz.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS