Facebook'un babasından tüm çalışanlara 4 ay doğum izni

Facebook'un babasından tüm çalışanlara 4 ay doğum izni

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg yakında baba olacak. Bu gelişme, Facebook'taki tüm çalışanları olumlu etkileyecek bir karar alınmasına yol açtı. Bundan böyle kadın ya da erkek, tüm Facebook çalışanları 4 ay ücretli doğum izni kullanabilecek.

Mark Zuckerberg’in babalık iznine ayrılacağını duyurmasının ardından Facebook, tüm tam zamanlı çalışanları için nerede yaşadıkları ve cinsiyetleri fark etmeksizin ücretli doğum iznini dört aya çıkardığını açıkladı. Anneler kadar babaların da yeni doğan bebekleriyle zaman geçirmeleri gerektiğine inanan Facebook’un bu yeni politikası 1 Ocak 2016 itibariyle uygulamaya alınacak. 


Bu uygulamanın bebek evlat edinenler için de geçerli olacağını vurgulayan Facebook Global İnsan Kaynakları Başkanı Lori Goler konuyla ilgili olarak “Facebook olarak çalışanlarımızı ve onların önem verdikleri insanları desteklemeye odaklanıyoruz. Hayatlarının her evresinde onların yanında olmayı istiyoruz ve ücretli doğum izni bunun önemli bir parçası” dedi. 


Türkiye'de doğum izni anne ve babalar için farklı uygulanıyor. Anne 16 hafta ücretli doğum izni kullanabiliyorken, babalar sadece 3 gün ücretli doğum izni kullanabiliyor. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS