Her nefret tweeti için UNICEF'e 1 dolar bağışladı

A A

12.11.2015 - 14:53 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Avustralya'da yaşayan müslüman akademisyen Susan Carland, twitter'daki nefret içerikli tweetlerle mücadele etmek için ilginç bir yöntem kullandı. Carland, aldığı her nefret dolu tweet için UNICEF'e 1 dolar bağışta bulundu, Carland'ın bağış tutarı 1000 dolara ulaştı.

Her nefret tweeti için UNICEF'e 1 dolar bağışladı

Avustralya'da bir televizyon programı sunucusunun eşi olan Susan Carland, müslüman olduğu için ırkçılar tarafından nefret dolu mesajlar alıyordu. Kendisine Avustralya'yı terk etmesini söyleyenleri, ölmesini istediğini mesaj atanları ve sessizce cihatçı düşünceleri desteklediği konusunda iftira atanları bloklamaktan, engellemekten ve susturmaktan yorulduğunu söyleyen Carland farklı bir yol izlemeye karar verdi.

Akademisyen Carland, ırkçı düşüncelerin önüne geçmek ve müslümanların sanılanın aksine yardımsever insanlar olduğunu göstermek için pek çok insana ilham verebilecek bir yol buldu.

Kendisine gelen her nefret dolu tweet için UNICEF'e 1 dolar bağış yaptığını, şimdiye kadar yaptığı bağışların 1000 dolara ulaştığını ve bunun için kendisine nefret mesajı atanlara teşekkür ettiğini alaycı bir ifadeyle belirtti.

 

Pek çok insan Susan Carland'ın başlattığı bu kampanyayı UNICEF'e bağış yaparak destekledi.