Twitter bir yılda 360 bin hesabı askıya aldı

Twitter bir yılda 360 bin hesabı askıya aldı

Sosyal paylaşım sitesi Twitter resmi blogu aracılığıyla 235 bin hesabın 'şiddet içeren aşırılık' nedeniyle askıya alındığını duyurdu. Bir yılda askıya alınan hesap sayısı ise 360 bin oldu.

Twitter'ın blogunda yapılan açıklamada, geçen şubat ayında 125 bin hesabın askıya alındığını hatırlatılarak, 235 bin hesabın daha aynı gerekçeyle askıya alındığı ve son bir yılda bu sayının 360 bine yükseldiği duyuruldu.


Askıya alınan hesap sayısında geçen yıldan bu yana yüzde 80 arttığı bilgisi verilen açıklamada, konuyla ilgili önceki duyurudan bu yana dünyanın daha fazla ölümcül menfur terör saldırı dalgasına tanıklık ettiği vurgulandı.


"Şiddeti ortadan kaldırmaya kararlıyız"


Açıklamada, "Bu eylemleri şiddetle şekilde kınıyoruz ve platformumuzda terör veya şiddetin desteklenmesini ortadan kaldırmaya kararlıyız" ifadesine yer verildi.


Aktif kullanıcı sayısı 313 milyon olan Twitter'in açıklamasının, sosyal medya firmalarının IŞİD gibi terörist grupların iletişiminin engellenmesi konusunda baskı altında bulunduğu döneme denk gelmesi dikkati çekti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS