Twitter'ın Türkiye için olimpiyat 'hashtag'i

Twitter'ın Türkiye için olimpiyat 'hashtag'i

Rio 2016 Olimpiyatları cuma günü başlıyor. Sporseverler, Olimpiyat Oyunları’nı özel hazırlanan 200’den fazla emoji ve birbirinden eğlenceli aktivitelerle Twitter, Vine ve Periscope’da takip edecek. Türkiye Rio’ya giden sporculara #TUR hashtagiyle destek verebilecek. En güncel haberlerin ve bilgilerin kaynağı olan Twitter, dünyanın dört bir tarafından atılan tweetleri de Rio’nun Arcos da Lapa Su Kemeri’ne yansıtacak.

Twitter, Brezilya’nın Maracana Stadyumu’nda 5 Ağustos Cuma günü başlayacak olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları için hazırladığı özel teknolojiler, hashtagler ve emojilerle dünyanın dört bir tarafındaki taraftarlara anında ve en güncel bilgileri aktaracak.


Milyonlarca sporsever, sevdikleri takıma olan desteklerini Twitter’ın hazırladığı 207 emoji ile gösterebilecek. 3 harften oluşan ülke kodu hashtag olarak girildiğinde her bir takım için bir bayrak emojisi ortaya çıkacak. Türkiye için #TUR hashtagi kullanılacak. Twitter, Mülteci Olimpiyat Takımı için de özel olarak #ROT hashtag’ini hazırladı.


Olimpiyatları en yakından resmi hashtag #Rio2016 ile aşağıdaki resmi hesaplardan edebilirsiniz.


•@Rio2016_en


•@Olympics


•@OlympicFlame


•@Rio2016


Ayrıca Olimpiyatlar’da yarışacak olan tüm sporcular da özel olarak hazırlanan listeden takip edilebilecek. iOS ve Android telefonlardaki Connect tab’e tıklayarak Olimpiyatlarla ilgili hesapları keşfederek takip edebilirsiniz. Sporseverler için de 50’den fazla özel Olimpiyat ve spor emojisi etkin olacak. Emojileri aktifleştirecek olan hashtagler İngilizce, Fransızca, Portekizce ve İspanyolca olacak. #Rio2016 ve #Olympics dahil spor emojilerini aktif hale getirecek hashtagler ise ayrıca Japonca, Korece ve Arapça da olacak. Tüm emojiler önümüzdeki günlerde aktif hale gelecek.


Periscope ile Vine da Olimpiyatlar’da sporseverleri yakınlaştıracak. Periscope’ta Olimpiyatlarla ilgili içeriklerin yayınlanacağı bir kanal açılırken önümüzdeki günlerde de Vine’ın mobil uygulamalardaki “Explore” bölümünde özel içerikler yayınlayacak. Kullanıcılar, @Olympics ve başka takımların hesaplarındaki Vine’lara çift tıkladıklarında bir kalp yerine Olimpiyat Meşalesi görecekler.


Tweetler Su Kemeri’ne yansıtılacak, otobüsle “gezecek”


Rio’deki sporseverler de Olimpiyat ruhunu Twitter’da yaşayacak. Dünyanın dört bir tarafından gelen tweetler, Rio’nin Arcos da Lapa Su Kemeri’ne projeksiyonla yansıtılacak. Ayrıca “Twitter Buzz” isimli özelleştirilmiş bir otobüs tüm şehri gezerek hem camlarında tweetleri ve Periscope yayınlarını herkese aktaracak hem de taraftarlara ücretsiz kablosuz internet sağlayacak.


'Dünyanın dört bir tarafındaki sporseverler birleşecek'


Twitter CMO’su Leslie Berland, Rio için özel hazırlıkları şöyle anlattı: ‘’Twitter’ın, Rio 2016 Olimpiyat Oyunları için geliştirdiği teknoloji sayesinde; dünyanın dört bir tarafındaki sporseverler birleşecek ve önde gelen sporcuların altın madalya için yarışırken verdikleri mücadele tam detaylarıyla gözler önüne serilecek. Twitter, Vine ve Periscope; yorumlar, önemli olaylar ve tartışmalar sayesinde taraftarların Olimpiyatlar’daki tüm olan bitenden haberdar olmalarını sağlayacak.‘’


“Olympic Moments” geliyor


Twitter, Rio 2016 için açacağı yeni “Moments” bölümüne ek olarak, olimpiyat boyunca ana spor dalları ve etkinliklerin takip edilebilmesi için ‘’Olympic Moments’’ (Olimpik Anlar) adında bir program başlatacak. “Olympic Moments” sadece Avustralya, Brezilya, Kanada, Meksika, Japonya, İngiltere ve ABD’de geçerli olacak. Bu ülkelere ek olarak, Almanya ve Fransa’daki taraftarlar da ülkelere özel “Anlar”ı takip edebilecek. Rio 2016 için açılan “Moments” bölümü bugünden itibaren aktif hale gelirken diğer “Moments” bölümleri önümüzdeki günlerde etkin olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS