hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünya Kupası'nda kadro dışı kalmıştı! Onana 26 yaşında milli takımı bıraktı

  Dünya Kupasında kadro dışı kalmıştı Onana 26 yaşında milli takımı bıraktı
  expand

  Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'ndan grup aşamasında elenerek hayal kırıklığı ile ayrılan Kamerun, yıldız futbolcusunun kararı ile sarsıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FIFA 2022 Katar Dünya Kupası G Grubu’nda mücadele eden Afrika temsilcisi Kamerun’da büyük bir şok yaşanmıştı. Kritik Sırbistan maçı öncesi kadro dışı bırakılan yıldız futbolcu geri dönmemek üzere Katar'dan ayrılmıştı. Yıldız futbolcu şok bir kararla 26 yaşında futbolu bıraktığını duyurdu.

  KAMERUN GRUPLARDAN ÇIKAMADI

  Dünya Kupası'nda G grubunda mücadele eden Afrika temsilcisi Kamerun, ilk iki maçında İsviçre'ye yenilip Sırbistan'la berabere kalmıştı. Son maçında Brezilya'ya 1-0 yenmesine rağmen Dünya Kupası'nda grup aşamasında veda eden Kamerun büyük üzüntü yaşamıştı.

  Kameron Teknik Direktörü Song'tan Sırbistan karşısında da ilk İsviçre maçında olduğu gibi bir ilk 11 bekleyenler kadroda Onana'nın olmadığını fark etmişti.

  ONANA’NIN YERİNE EPASSY İLK 11’DE OYNADI

  Sırbistan maçında İsviçre karşısında oynanan ilk maçta kaleyi koruyan Onana'nın yerine Epassy'i kadroda görenler büyük şaşkınlık yaşadı.

  KADRO DIŞI BIRAKILMIŞTI

  İlk maçtaki iyi performansına rağmen neden kadroda alınmadığı merak edilen Onana'yla ilgili gerçek ortaya çıkmış, maçtan önce Kamerun Teknik Direktörü Rigobert Song ile tartışan Onana'nın kadrodan çıkarıldığı öğrenilmişti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  KALECİLİK TARZI KAVGASI

  Song ile Onana arasında kalecilik tarzı üzerine bir tartışma yaşandığı öğrenildi. Teknik direktörünün riskli oynamamasını istediği Onana’nın kalecilik tarzından vazgeçmeyeceğinde direttiği ifade edildi.

  ÖZÜR DİLEMEYİ REDDETTİ

  İsviçre maçında riskli hareketler yapan hatta bazen orta sahaya kadar açılan Onana'ya Song'tan uyarı geldi. Bu uyarı üzerine sert tepki gösteren Onana, sözlü kavga sonrası Song’tan özür dilemeyi reddetti.

  GERİ DÖNMEMEK ÜZERE KATAR'DAN AYRILDI

  Yaşananlara çok sinirlenen Onana, kadro dışı karar sonrası Katar'dan ayrıldı ve bir daha geri dönmedi.

  ONANA, MİLLİ TAKIMI BIRAKTIĞINI DUYURDU

  Olayların üzerinden yaklaşık 3 hafta geçerken Onana’dan şok bir açıklama geldi. 26 yaşındaki oyuncu, sosyal medyadan yaptığı yeni paylaşımda Kamerun Milli Takımı'nı bıraktığını duyurdu.

  (Fanatik)

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow