Beşiktaş - Ufuk Sarıca flörtü doğru mu?

Beşiktaş - Ufuk Sarıca flörtü doğru mu?

Beşiktaş yönetimi basketbolda baş antrenör olacağı iddia edilen Ufuk Sarıca ile görüşmediklerini haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Aynı zamanda mevcut antrenör Yağızer Uluğ ile toplantı yapıldı.

Beşiktaş Basketbol Takımı son 2 sezondur Play-off potasına giremedi ve bu durum taraftarı oldukça sinirlendirdi. Fikret Orman’ın yeni seçilen yönetimi ise bu konuyu baştan ele alarak yeni bir yapılanma içine girmeyi düşünyor.

Bu planların açıklandığı bir dönemde ortaya “Beşiktaş Ufuk Sarıca ile ilgileniyor” haberleri atıldı.

CNN Türk’ün edindiği bilgiye göre Beşiktaş yönetiminin Ufuk Sarıca ile bir teması olmadı ve planlar arasında böyle bir şey yok. Hatta planlamaya dair tek bir adım bile atılmadı zira Beşiktaş’ta basketbolu kimin yöneteceği hala belli değil.

Beşiktaş yönetimi önümüzdeki günlerde bir toplantı yaparak görev dağılımını gerçekleştirecek ve Beşiktaş’ta kimin basketbolun patronu olacağı belirlenecek. Bu görüşmelerden önce bugün başkan Fikret Orman mevcut başantrenör Yağızer Uluğ ile bir araya geldi ve geçtiğimiz sezona dair değerlendirme yapıldı. Zorlu koşulların farkında olan ve alınan sonucun tamamını teknik heyete fatura etmeyen başkanın önümüzdeki sezon da Yağızer Uluğ ile çalışabileceği gelen bilgiler arasında.

Ufuk Sarıca CNNTurk.com'a konuştu

CNN TÜRK, Karşıyaka Baş Antrenörü Ufuk Sarıca'ya ulaşarak iddiaları sordu. Sarıca, şu an için Karşıya'yla süren bir kontratları olduğunu belirterek,  "Karşıyaka'nın başantrenörüyüm. Bugüne dek kesin olarak söylüyorum ki tek bir Beşiktaşlı yöneticiyle görüşmedim. Pınar Karşıyaka'yla bu sezon devam edip etmeyeceğim kesinleşmiş değil. Önümüzdeki günlerde görüşüp karara varacağız. Yönetimin cevabını bekliyorum" diye konuştu. 

Karşıyaka cephesinden açıklama

Pınar Karşıyaka'nın şube başkanı Turgay Büyükkarcı da CNN TÜRK'ün sorularını yanıtlayarak iddialara açıklık getirdi. Büyükkarcı, şu anda Karşıyaka'nın bütçesinin geçtiğimiz sezona kıyasla düşürüleceğinin kesin bir gerçek olarak önlerinde durduğunu belirterek, "Bunun ne miktarda olacağına henüz karar vermedik. Toplantıda karar vereceğiz. Ufuk Sarıca bizim kontratlı antrenörümüzdür ve kimseyle görüştüğünü düşünmüyoruz. Zaten hocayla aramızdaki kontrat iki tarafa da kapalı olan tazminat içeren bir kontrat" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS