Enes Kanter soyadını 'Gülen' yaptı

Enes Kanter soyadını 'Gülen' yaptı

Basketbolcu Enes Kanter, ailesi tarafından evlatlıktan reddedildi. Enes Kanter'in babası ailenin kararını yazdığı mektupla duyurmuştu. Kanter'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Türkiye'de Twitter erişimi kapatılan ve yeni bir hesap açan Enes Kanter, evlatlıktan reddediliğini yaptığı açıklama ile doğruladı. Kanter'in, yaptığı açıklamada soyadını '(Kanter) Gülen' olarak yazması dikkat çekti.


Ailesi Enes Kanter'i evlatlıktan reddetti


İşte o açıklama;


Yaz tarih!


Ey Kainat duy sesimi


Bugün 24 senedir ana, baba, kardeş dediğim ailemi ve tüm akrabalarımı kaybettim. Kendi babam soyismimi değiştirmemi istedi. Beni doğuran anne beni reddetti. Beraber büyüdüğümüz kardeşlerim beni artık yok sayıyor. Akrabalarım beni bir daha görmek istemiyorlar.


Vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir Enes değil bin Enes feda olsun. Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. Bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun.


Rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin.


Hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. Canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. Biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım.


Anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun.


Kismenin zerre şüphesi olmasın. Allah (cc) sahabi ruhunu yeniden dirilten bu garip davanın garihp yolcularına sahip çıkacaktır şahlandıracaktır.
Dayanın abilerim dayanın ablalarım dayanın kardeşlerim. Sıkının dişinizi. İmtihanı kaybetmeyelim. Kazanma kuşağında kaybedenlerden olmayalım.
Bundan sonra benim anamda babamda benim kardeşlerimde dünyanın 171 küsür ülkesinde Türk bayrağını şerefle dalgalandıran o fedakar hizmet erleridir. Bundan sonra benim ailem o gözü yaşlı hocaefendimdir.


Zalimler yakın zamanda savrulup gidecektir. Sıkın dişinizi Allah bizimle beraber.


Mevlam herşeyi güzel eyleyecek. Bu davadan vazgegeçilmez.


Allah var gam yok.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS