Ergin Ataman sessizliğini bozdu

Ergin Ataman sessizliğini bozdu

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında dün akşam oynanan maç yaklaşık olarak 2 saat sürdü fakat saha dışı gelişmeler hala devam ediyor. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin açıklamalarının ardından bu kez de Galatasaray ile Milli Takım’ın baş antrenörü olan Ergin Ataman bir açıklama yayınladı.

Ergin Ataman'ın kişisel Instagram hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Dün akşam oynanan maçta yaşananlar ile ilgili yorumdan kaçınmak istesem de Fenerbahçe Spor Kulübü’nün son açıklamasından sonra sessiz kalamayacağım. Saha içinde bir pozisyonda yaşananlardan sonra, salonda gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak bizim "bench"in bir metre yakınındaki bir grubun, milli bir sporcuya çok ağır küfürlü tezahüratı başlayınca başhakemden kuralı uygulayıp, anons yaptırmasını istedim. Susturulması gereken bu grubun tezahüratları ayrıca ekranlardan da gayet net bir şekilde duyuldu. Ancak başhakem bunu ısrarla reddedince, ben de kendisine itiraz ettim. Ne Fenerbahçe taraftarıyla, ne de Fenerbahçe’nin Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmamıştır. Fenerbahçe’nin yaptığı açıklamayla yine ben ve sporcum hedef haline getirilirmiştir. Türkiye’den sporun güzelliklerinin ön plana çıkması için haftalardır yaptığım iyi niyetli çabaları planlanmış bir tezgah olarak göstermeye çalışan zihniyetin takdirini Türk Spor Kamuoyu’na bırakıyorum. Ancak şunun da altını çizmek isterim ki; bu zihniyet her platformda sürdürdüğüm "Fair Play" çabalarının önüne geçemeyecektir!"

 

Dün akşam oynanan maçta yaşananlarla ilgili yorumdan kaçınmak istesem de Fenerbahçe Spor Kulübü'nün son açıklamasından sonra sessiz kalamayacağım. Saha içinde bir pozisyonda yaşananlardan sonra salonda gerginlik artmasın diye oyuncumu kenara aldım. Ancak bizim benchin 1 metre yakınındaki grubun, milli bir sporcuya çok ağır küfürlü tezahüratı başlayınca baş hakemden kuralı uygulayıp anons yaptırmasını istedim. Susturulması gereken bu grubun tezahüratları ayrıca ekranlardan da gayet net bir şekilde duyuldu. Ancak baş hakem ısrarla bunu reddedince ben de kendisine itiraz ettim. Ne Fenerbahçe taraftarıyla ne de Fenerbahçe Başkanı olan şahıs ile en ufak bir diyalog ve göz temasım olmamıştır. Fenerbahçe'nin yaptığı açıklamayla yine ben ve sporcum hedef haline getirilmiştir. Türkiye'de sporun güzelliklerinin ön plana çıkması için haftalardır yaptığım iyi niyetli çabaları planlanmış bir tezgah olarak göstermeye calışan zihniyetin takdirini Türk spor kamuoyuna bırakıyorum. Ancak şunun da altını çizmek isterim ki bu zihniyet, her platformda sürdürdüğüm fair-play çabalarının önüne geçemeyecektir!

Ergin Ataman (@atamanergin) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS