Fenerbahçe evinde hep çok farklı

Fenerbahçe evinde hep çok farklı

Fenerbahçe-Anadolu Efes maçında ilk yarıda Doğuş Balbay şovu vardı ama Fener buna takım halinde cevap verince 2. periyot 13 sayılık Fenerbahçe üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci yarıda da bu tablo değişmedi hatta fark daha da arttı. Karşılaşma 101-79 Fenerbahçe'nin üstünlüğüyle sona erdi. Evinde Ekim 2015'ten beri resmi maç kaybetmeyen Fenerbahçe, Anadolu Efes'i 22 sayı farkla yenip seride 3-1 öne geçti.

1.Periyot FB 26-18 EFES


Serinin dördüncü maçında ilk dakikalar Anadolu Efes'li Doğuş'un ekstra sayılarıyla geçildi. Fenerbahçeli Dixon ile karşı karşıya kaldığı pozisyonları iyi değerlendiren oyuncu takımını öne taşıdı. Doğuş bu bölümde 7 sayı attı ve bir çoğuda pota altına drive ile geldi.Efes'te Ahmet Çakı Doğuş ve Heurtel'i dinlendirme kararı Fenerbahçe'nin dönüşünü kolaylaştırdı. Dixon'un üçlükleri, Bogdanovic ve Datome'nin de orta mesafeli atışlarla sayılar bulması sonucu Fenerbahçe ilk periyodu farklı şekilde önde kapadı.


2.Periyot FB 50-37 EFES


İkinci periyotta tam anlamıyla Doğuş Balbay'ın Fenerbahçe ile tek başına mücadelesi şeklinde geçti. Doğuş ilk yarıyı 15 sayı 4 ribaunt 2 asist ve Udoh'a olmak üzere bir blokla tamamladı. Doğuş'a yardım eden ise çıkmadı! Bu da farkın kapanmasını engelledi. Fenerbahçe'de özellikle Kalinic'in ekstra katkısı oyunum seyrini belirledi. İlk yarıda Fenerbahçe takımı oyunuyla çift hanelerdeki farkı korudu.


3.Periyot FB 76-53 EFES 


Fenerbahçe ikinci yarıya intikam almayı istercesine başladı. Hatırlayacaksınız Anadolu Efes evindeki ikinci maçta Fenerbahçe'ye 20 sayı üstünde fark atmıştı. İşte Fenerbahçe'nin evindeki ikinci maç da bu periyottan itibaren o seviyeye geldi. Ekstra Kalinic katkısı Obradovic'in elini çok güçlendirdi. Üçüncü çeyreğin başında 20 sayılık fark yakalayan fenerbahçe son saniyede Dixon'un üçlüğüyle maçtaki en büyük farkı yakalayarak son perdeye giriş yaptı. 


4.Periyot ve Maç Sonucu FB 101-79 EFES

Aslında maç üçüncü çeyrekte bitti. Son perde sadece mecburiyetin getirdiği bir 10 dakika oldu. Fenerbahçe tempoyu bir an bile düşürmedi ve önceki maçlardaki yorgunluktan eser yoktu. Bu çeyreğin yıldızı Bogdanovic oldu. Sayı farkı hep 20 civarında kaldı

Maçın "En"leri

Aslında Fenerbahçe'de maç ödülü iki müthiş isabetle oynayan yıldızla paylaşılabilir. Datome 3/4 üçlük isabetiyle oynadığı maçı 21 sayı 6 ribauntla tamamladı. En kritik anlarda yine sahnede olan Bobby Dixon 5/8 üçlük isabeti bulup 21 sayıya ulaştı. Üstüne bir de 4 asist yaptı.

Anadolu Efes'te pili ilk yarıda biten Doğuş Balbay 15 sayının üstüne çıkamadı. Ülker Arena'da ilk maçta olduğu gibi Saric yine etkiliydi ve 19 sayılık katkı verdi

Seri tekrar Abdi İpekçi'ye dönüyor. Seride 5. Maç Cumartesi saat 18:00'de oynanacak ve Fenerbahçe kazanırsa şampiyon olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS