Harun Erdenay'dan Enes Kanter'e: "Akılsızca bir şey yapmış"

Harun Erdenay'dan Enes Kanter'e: "Akılsızca bir şey yapmış"
Enes Kanter bu fotoğrafı sosyal medyadan paylaşıp altına da "Ey Türk Milleti: Alın size neden Milli Takıma seçilmediğimin tescilli, somut bir belgesi. Yazık.! Allah Islah etsin" yazmıştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, "Enes Kanter, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği iftarda çekilen fotoğraf hakkında yaptığı yorumlarla çok akılsızca bir şey yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi gerekir" dedi.

Erdenay,


"Milli takım seçilmez, seçer" diyen Erdenay, tüm bunların üzerine Enes Kanter'den özür dilemesini beklediklerini ancak karşılık bulamadıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:


"Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın iftarına davet edildik ve birlikte fotoğraf çektirdik. Enes, çekilen fotoğraf hakkında yaptığı yorumlarla çok akılsızca bir şey yapmış. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilemesi gerekir. Fotoğrafı böyle görmesi çok hatalı. Kendi geçmişini, 3 yıldır milli takıma mazeretsiz bir şekilde gelmemesini hatırlaması lazım diye düşünüyorum. Bu konunun üzerinde çok fazla durmaması gerekir." 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS