Son dakika İki ABD'li sporcuya vize verildi

  1. Spor
  2. Basketbol
Video: Son dakika İki ABD'li sporcuya vize verildi
ABD ile <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a> arasındaki vize krizi basketbolda da yeni gelişmelere neden oldu. Daha önce Türkiye'ye getirilmeyeceği açıklanan iki sporcuya Türkiye tarafından vize verildi. Ancak Rus kulübü ilk uygulamaya tepki göstererek protesto etti.

ABD ile Türkiye arasındaki vize krizi basketbolda da yeni gelişmelere neden oldu. Daha önce Türkiye'ye getirilmeyeceği açıklanan iki sporcuya Türkiye tarafından vize verildi. Ancak Rus kulübü ilk uygulamaya tepki göstererek protesto etti.

Türkiye ile ABD arasındaki vize gerginliği sürerken, Rus Nadezhda Orenburg basketbol kulübünde forma giyen 2 ABD’li basketbolcu giriş izni verilmeyeceği gerekçesiyle Türkiye’ye getirilmemişti.

CNN Türk'ten Erhan Barış Karakuş'un edindiği bilgiye göre Dışişleri Bakanlığı, Rusya'dan gelen ABD'li sporcuların vize almasında sorun olmayacağını Rus kulübüne bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı iki ABD'li sporcuya vize verildiğini ve bugün Türkiye'ye gelebileceğini açıkladı. Ancak Rus kulüp Nadezhda Orenburg, oyuncularının Türkiye'ye getirmedikleri için uygulamayı protesto edip ABD'li sporcularını getirmeme kararı aldı.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı ile Nadezhda Orenburg bu akşam saat 20.00'de karşı karşıya gelecek. Rus ekibi Amerikalı oyuncularından yoksun olarak sahada yer alacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS