"Obradovic NBA'de yapamaz"

"Obradovic NBA'de yapamaz"

Türk basketbolunun efsane isimlerinden Mehmet Okur Türk basketbolu, Obradovic ve NBA'le ilgili olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TEDxReset Konferansı için geldiği İstanbul’da Hürriyet ve Spor Arena ile bir araya gelen Okur’un sözlerinden satır başları şöyle:


Zeljko Obradovic, NBA’de yapamaz. Burada biz ve eski Yugoslav ekolü bu agresifliği kaldırabiliriz. Çünkü duygusal insanlarız. O jenerasyonda büyüdük. Ben Obradovic gibi, aynısı olan Jasmin Repesa’yla çalıştım. Aynı jenerasyondan… Sürekli bana bağırırdı. “Mehmet şunu yap, Mehmet bunu yap!”


“Repesa da bunu yaparken, aynı Obradovic gibi oyuncusuna saygı duyuyordu. Neden? Maçtan sonra gelip, “Her şey senin iyiliğin için daha iyi yapabileceğini bildiğim için” derdi bana çünkü hep. “Onu görmeyince sahada, çıldırıyorum” diyordu Repesa.”


“NBA’de kime bağıracaksın? Buraya gelen yabancı benimsiyor. Ama buradan NBA’e bu kültürü götürünce, “Biz böyle görmedik” diyorlar. Bana göre en büyük etken; bizim duygusal olmamız. Sonuçta, senin iyiliğin için… Ama herkes farklı. 5 parmağın 5’i bir değil.”


Zeljko Obradovic, Avrupa kulüp basketbolu tarihinin tartışmasız en başarılı koçu olmasına rağmen kariyerinin farklı dönemlerinde kendisine NBA’den gelen yardımcı koçluk tekliflerini reddetmişti.


Efsane oyuncumuz Okur ise geçtiğimiz NBA’de görev alan ilk Türk koç olmak istediğini açıklamıştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS