Panathinaikos başkanı çıldırdı: Hakemler Fenerbahçe'yi kolluyor

Panathinaikos başkanı çıldırdı: Hakemler Fenerbahçe'yi kolluyor

Panathinaikos’un sahibi Dimitris Giannakopoulos basın kuruluşlarına içinde bir DVD, rapor ve mektuptan oluşan bir paket gönderdi.

Giannakopoulos'un gönderdiği belgeler arasında yer alan raporda Euroleague'de hakem kararları anlatılırken DVD'de de bu hataların görüntüleri yer alıyor.


Panathinaikos Başkanı raporda ezeli rakibi Olympiakos ile Fenerbahçe Doğuş'un Euroleague hakemleri tarafından kollandığını öne sürüyor.


Yunan Başkan ayrıca Real Madrid'in de fikstür düzenlemesinde kayrıldığını iddia ediyor.


Türkiye'nin 3. büyük salonuydu, işte geriye kalanlar


İşte Giannakopoulos'un raporundan dikkat çeken detaylar:


"Olympaikos ve Fenerbahçe Doğuş şüphesiz şekilde EuroLeague turnuvasının en iyi savunma yapan iki takımı. Ama hakemlerin yardımıyla fauller konusunda oldukça gri bir bölgede basketbol oynuyorlar, çoğu maçta oyuncuları çok az faul alıyor.


Bu kriz Avrupa basketbolunun karşı karşıya olduklarının en büyüğüdür ve spor dünyasının turnuvanın şeffaflığını yeniden sağlamak adına bu konuda planlı ve devamlı bir biçimde harekete geçmesi şarttır. Basketbolun başarısını borçlu olduğu en önemli etmenlerden biri bu sporun medya tarafından gördüğü ilgiliyle ilgilidir. Ama bu konuyla ilgili sessiz kalındığı sürece kazanan basketbol değil, belli başlı finansal lobiler olarak kalacaktır."


“Son birkaç aydır EuroLeague turnuvasının çekiciliğini ve değerini, ayrıca yatırımlarımızı hem zaman hem de para anlamında tehlikeye atan ve tekrarlayan bir olaylar dizisinin farkına vardık.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS