Pınar Karşıyaka ikinci tura galibiyetle başladı

Pınar Karşıyaka ikinci tura galibiyetle başladı

Pınar Karşıyaka Erkek Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Kupası 2. tur I Grubu'ndaki ilk maçında Macaristan temsilcisi Szolnoki Olaj'ı 74-70 yendi.

Szolnok kentindeki Tiszaligeti Spor Salonu'nda yapılan karşılaşmanın ilk çeyreğini 21-18 üstün tamamlayan ev sahibi ekip, soyunma odasına da 47-38 önde gitti.


Üçüncü periyotta farkı bir sayıya (59-58) indiren Pınar Karşıyaka, etkili savunmasını sürdürdü ve mücadeleyi 74-70 kazandı.


Pınar Karşıyaka'yı galibiyete, 22 sayı, 5 ribaunt, 5 asist üreten Henry ve 20 sayı, 9 ribauntla oynayan Marei taşıdı.


İkinci turda ilk hafta heyecanı



Basketbolda Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nda ikinci tur grup müsabakalarında ilk hafta heyecanı sona erdi.


İkinci turda 16 takımın 4 ayrı grupta mücadele ettiği Erkekler FIBA Avrupa Kupası'nda ilk hafta müsabakaları dün oynandı.


Pınar Karşıyaka'nın galibiyetle başladığı ikinci tur maçlarında gruplarında ilk 2'de yer alacak ekipler, FIBA Şampiyonlar Ligi'nden gelecek 8 takımla elemeli son 16 turunda birbirlerine rakip olacak.


Sonuçlar ve maç programı


Gruplarda bu hafta alınan sonuçlar, puan durumu ve 19 Aralık Çarşamba günü oynanacak ikinci hafta maçlarının programı şöyle:


I Grubu


Szolnoki Olaj-Pınar Karşıyaka: 70-74 


s.Oliver Würzburg-Z Mobile Priştine: 95-77























































STakımOGMAYP
1.s.Oliver Würzburg11095772
2.Pınar Karşıyaka11074702
3.Szolnoki Olaj10170741
4.Z Mobile Priştine10177951

 Pınar Karşıyaka-s.Oliver Würzburg


Z Mobile Priştine-Szolnoki Olaj


J Grubu


Lukoil Levski-Ironi Ness Ziona: 89-98 


Balkan-Alba Fehervar: 88-82 























































STakımOGMAYP
1.Ironi Ness Ziona11098892
2.Balkan11088822
3.Alba Fehervar10182881
4.Lukoil Levski10189981

Alba Fehervar-Lukoil Levski


Ironi Ness Ziona-Balkan


K Grubu


Donar-Dinamo Sassari: 78-84 


Pallacanestro Varese-Petrolina AEK: 109-74























































STakımOGMAYP
1.Pallacanestro Varese110109742
2.Dinamo Sassari11084782
3.Donar10178841
4.Petrolina AEK101741091

Petrolina AEK-Donar


Dinamo Sassari-Pallacanestro Varese


L Grubu


Avtodor Saratov-Kataja Basket: 98-57 


Bakken Bears-ZZ Leiden: 111-71























































STakımOGMAYP
1.Avtodor Saratov11098572
2.Bakken Bears110111712
3.ZZ Leiden101711111
4.Kataja Basket10157981

Kataja Basket-Bakken Bears


ZZ Leiden-Avtodor Saratov 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS