Şahidiz! Hak eden bizdik...

Şahidiz! Hak eden bizdik...

Final Four rüyamız kabusa dönüştü diyemeyiz ama hayallerimizi bir sonraki seneye yolcu etmek zorunda kalarak Berlin'e veda ettik.

Berlin'de Final Four'da yaşadığımız 4 gün boyunca mahkemede şahitlik yapan vatandaşlar gibiydik. Haklıyla haksıza, Berlin'in nasıl sarı-lacivert renklere boyandığına ve bir basketbol takımının ezeli rakipleri tarafından bile nasıl yüreğine bastırılmasına şahitlik ettik.

Tüm yaşananları düşününce, Berlin'de ömrümden birkaç yılı kaybettiğimi hissediyorum. Nasıl hissedilmez ki? 40'ar dakikalık iki maç içinde yetişkin bir insanın ömrü boyunca yaşanabilecek iniş çıkışları yaşadık. Bunları bir şekilde sindirdik ama 13. finalini oynayan bir takıma karşı 21 sayı geriden gelen ve henüz ikinci finalini oynayan Fenerbahçe'nin, hakemler tarafından acımasızca karanlığa itilmesi bize çok ağır geldi.

Fenerbahçe - CSKA Moskova maçında kavga çıktı

Basın tribününde tanımadığım bir genç adam vardı; tüm bu yaşananların ne kadar can acıttığını tüm insanlığıyla anlatan. Maç boyunca sakin şekilde oturan meslektaşım hakemler kendi istedikleri takımın şampiyon olması için karar verdiğinde hüngür hüngür ağlıyordu. Hakemlerin umarsızca verdiği fauller, vermediği stepsler ve yapılan çirkin hesaplar yüzünden her seferinde binlerce insan işte böyle göz yaşı döküyor.

Geride kalan bu serüvende hiç mi teseli yok derseniz ise cevabım hazır. Kalplerde kazanılan şampiyonluklar haksızca alınan kupalardan her zaman daha kıymetlidr. Farklı renklere gönül verenleri, ezeli rakiplerin aklı başında taraftarlarını bile yanına almayı başaran Fenerbahçe Basketbol Takımı Avrupa'nın kupasız şampiyonudur.

Bize bunları yaşatan Obradovic'in bir sözü var; 'Ben buraya ikinci olmak için gelmedim.' İşte, hem bu sözün sahibi, Fenerbahçe taraftarlarına ve Türk basketboluna olan sözünü tutmak için hem de Final Four seneye bizim topraklarımızda olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS