TBF, Efes-Kolejliler maçıyla ilgili kararını verdi

TBF, Efes-Kolejliler maçıyla ilgili kararını verdi

Dünün en çok konuşulan olaylarından biri Anadolu Efes - Rönesans TED Ankara Kolejliler maçında yaşanılanlardı. Türkiye Basketbol Federasyonu, Kolejliler'in itirazını değerlendirdi ve kararını verdi.

TBF Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu 5 Ocak 2016 tarihinde yapmış olduğu toplantısında gündeminde yer alan konuları karara bağlamış ve basketbol kamuoyu tarafından bilinmesi gerekenleri ilanen duyurulmasını uygun bulmuştur. Sporcusu ile yapmış oldukları sözleşmeden doğan yükümlülüklerini yerine getirmeyen Canik Belediyesi Kulübü'ne transfer yasağı getirilmiştir.


Anadolu Efes'ten Kolejliler'in iddialarına yanıt geldi


19 Aralık 2015 tarihinde oynanan Galatasaray Odeabank Demir İnşaat Büyükçekmece (BSL) müsabakasında, 19 Aralık 2015 tarihinde oynanan Elazığ İl Özel İdare - Bursa Büyükşehir Belediyesi (TKBL) müsabakasında, 3 Ocak 2016 tarihinde oynanan Anadolu Efes - Rönesans TED Ankara Kolejliler (BSL) müsabakasında yapılan itirazlar görüşülmüş ve her üç müsabakada da kural hatası olmaması nedeniyle yapılan itirazlar reddedilmiştir" ifadesi kullanıldı. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS