spor

42-0'ın ardından konuştu: Daha farklı yenilgi bekliyorduk

  1. Spor
  2. Diğer Sporlar

42-0'ın ardından konuştu: Daha farklı yenilgi bekliyorduk

EYOF'te Türkiye buz hokeyi takımının Rusya'ya 42-0 yenilmesi büyük ses getirdi. Takımın antrenörü Nevzat Altun CNN TÜRK'e konuştu. Kalecilerinin daha 6 ay önce takıma katıldığını söyleyen Altun 42-0'ın nispeten iyi bir skor olduğunu belirtirken daha farklı yenilmeyi beklediklerini söyledi.İşte Nevzat Altun'un açıklamaları...

'Eksiğimiz yok'

"Eksik olan hiçbir şeyimiz yok. Bu sporu bilenler bizim nereden nereye geldiğimizi daha iyi bililer. Çocuklarımız 15,16 yaşında sadece 1 aydır kamp yapıyorlar. Bir ayda buralara kadar geldiler. Rusya bir çok kategoriye sahip. Ülkemize baktığımız zaman U16'nın daha ligi bile yokken böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için katılma durumunda bulunduk. "

'Daha fazla fark bekleniyordu'

"Bu bizim için fırsat. Bu yediğimiz farkı, olacakları biliyorduk. Rusya'ya karşı daha fazla bir skor bekleniyordu. Çocuklarımızın mücadelesiyle bu farkı biraz daha aşağı indirdik."

'Hokeyi bilmeyenler...'

"Burada hokeyi bilmeyenler birçok eleştiri yapmışlar. Hokeyi bilenlerin de bu eleştiriyi yapması hoş değil. Hokey futbol oyunu değil, çok özel bir skordur. Yüksek performansla oynanan ve sürekli değişim gerektiren bir spor."

'Çok kısa zamanda...'

"1 dakika 30 saniye içinde 1,5 saatlik antrenmanından daha fazla performans sergileniyor. Çok kısa zamanda çok iyi şeyler yaptık. 2 sene önce çocuklarımızı bir araya topladık, kısa zamanda bu çocuklarımızı en iyi seviyeye getirmeye çalıştık."

'Kalecimiz 6 aydır bu sporu yapıyor'

"Aralarında 6 aydır bu sporu yapan kalecimizi 6 ayda bu milli takım seviyesine getirdik.

Onlar 40 tane attılar seviniyorlar, biz ondan hiç üzülmüyoruz. Biz son dakikaya kadar bütün performanısımızı ortaya koyduk. Çocuklarla gurur duyuyorum. "

'Çocuklara sahip çıkın'

"Halkımızı şunu söylemek istiyorum, bu çocukları sahiplenelim. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. 15-16 yaşındalar, hiçbir şeyin farkında değiller. Bu branşta ilk kez katılıyoruz.

2 hafta önce U20 takımımız kendi kategorisinde dünya şampiyonu oldu. Hiçbir basın bu kadar konuşmadı. "

Sosyal medyada gelen eleştiriler

"Şöyle söyleyeyim sosyal medyada yazan arkadaşlar hayatlarında buzun üzerine kaç kere çıktılar. Gelin beraber çıkalım beraber kayalım. Hayatında buzu sadece buzdolabında su bardağında görmüş insanlar oraya yorum yapmışlar. O yüzden bu arkadaşları kınıyorum. Bu çocuklara sahip çıksınlar. Onların çocukları da bu sahanın içinde olabilirdi. Biz çocuklarımızla gurur duyuyoruz. "
{$ nextTitle $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}

{$ item.Description $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}

ilgili haberler

 
LG
MD
SM
XS