Son Dakika

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 3 jokey attan düştü

A A

01.01.2022 - 20:46 | Haber Kaynağı: DHA

Adana Yeşiloba Hipodromu'nda günün 6'ncı koşusunda 'Maiden' yarışında jokeyler Emrah Sincan, Mücahit Bayır ile apranti Nizamettin Demir, mücadele içerisinde birbirine takılıp, attan düştü. Emrah Sincan düştüğü yerden kalkamayınca ambulansla alınıp, hastaneye götürüldü. 

Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 3 jokey attan düştü

Yeşiloba Hipodromu'nda günün 6'ncı koşusu olan 'Maiden' mücadelesi saat 16.00'da start aldı.

1200 metre yarışında son 600 metreye girilirken apranti Nizamettin Demir'in yönetimindeki 'Yamoto' isimli safkan devrildi. Demir'in arkasındaki 'Akkuş Kızı' isimli safkanın jokeyi Emrah Sincan ile 'Eylülcemre' isimli atı kontrol eden jokey Mücahit Bayır da yaşanan kazada attan düştü. Kazada atlar da yere savruldu. Attan düşen jokey Mücahit Bayır ayağa kalkarken, Emrah Sincan ile apranti Nizamettin Demir, sahaya giren ambulansta tedavi altına alındı. 

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), yaptığı açıklamada Adana Yeşiloba Hipodromu'nda günün 6'ncı koşusunda 'Maiden' yarışında attan düşen jokey Emrah Sincan'ın kontrol amaçlı hastaneye sevk edildiğini, jokey Mücahit Bayır ile apranti Nizamettin Demir'in genel sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. TJK, açıklamasında jokeyler ile safkanların ilgililerine geçmiş olsun dileklerini iletti.