hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doping baskınında şok: Güreşçilere kaçmayın diye anons yaptılar

  Doping baskınında şok: Güreşçilere kaçmayın diye anons yaptılar
  expand

  Dopingle Mücadele Merkezi, Yalova Fevziye ve Sakarya Akyazı Yağlı Güreş organizasyonlarını bastı, sporcular bir anda ortadan kayboldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vatan'ın haberine göre Fevziye’de uzmanların geldiği anlaşılınca 60’a yakın güreşçiden birçoğu kıspetleriyle yok olurken, 1 pehlivan ise sakatlanmış gibi güreş alanına ambulans çağırarak binip gitti.

  Doping vakalarının artık arsızlık boyutuna vardığı yağlı güreşte geçtiğimiz hafta sonu büyük skandal yaşandı. Yapılan yoğun ihbar ve şikâyetlerden sonra harekete geçen Dopingle Mücadele Merkezi önce Yalova Fevziye, ardından Kırkpınar provası olarak bilinen Sakarya Akyazı yağlı güreş organizasyonlarını bastı.

  Fevziye’de uzmanların geldiği anlaşılınca aralarında başpehlivanlık güreşlerinde yer alanlardan, yaşları 14-16’ya kadar inen 60’a yakın güreşçi er meydanından çil yavrusu gibi dağılarak kaçtılar.

  Bazıları doğrudan kıspetleriyle yok olurken, bazıları gelen uzmanlarla tartıştı ve numune vermedi. Bazıları da sakatlık numarası yaparak gittiler. Abartan bir pehlivan anında sakatlanmış gibi güreş alanına ambulans çağırarak binip gitti. Tur geçmesine rağmen kaçanların da bulunduğu pehlivanlarla uzmanlar arasında kovalamaca olduğu da dikkat çekerken ortaya oldukça komik görüntüler de çıktı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow