Son Dakika

Gizem Karadayı: Virüs bulaşmasını mı bekliyorsunuz?

A A

17.03.2020 - 15:27

Galatasaray Kadın Voleybol Takımı'nın oyuncuları Derya Çayırgan ve Gizem Karadayı liglerin henüz ertelenmemesine sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla tepki gösterdi.

Gizem Karadayı: Virüs bulaşmasını mı bekliyorsunuz?

Sarı kırmızılı takımın formasını giyen Gizem Karadayı yaptığı açıklamada: "Tehlikenin farkında değiliz sanırım.#EvdeKal #Sosyalmesafe diyoruz. Her gün en az 30-40 kişi aynı salonda yakın temas halindeyiz. Dalgamı geçiyorsunuz bizimle? Acil açıklama bekliyoruz artık. Önlem almak için sporculardan birine virüs bulaşmasını mı bekliyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Karadayı’nın takım arkadaşı Derya Çayırgan da, ”Avrupa ülkelerinde insanların sokağa çıkması bile yasaklanırken, biz maçlara,antrenmanlara devam ediyoruz. Ders alınması için salgının yaygınlaşmasını ve arda arda ölümlerin gelmesini mi bekleyeceğiz?” tweetiyle tepksini dile getirdi.

Avrupa Voleybol Konfederasyonu, koronavirüs nedeniyle organizasyonları erteledi

Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tüm organizasyonları erteledi.

Türkiye Voleybol Federasyonunun internet sitesinde yer alan bilgiye göre koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında CEV, tüm organizasyonları erteleme kararı aldı.