Güreşte Cenk İldem'den bronz

Güreşte Cenk İldem'den bronz

1. Avrupa Oyunları'nda (Bakü 2015) erkekler grekoromen stil 98 kiloda milli güreşçi Cenk İldem, Azerbaycanlı rakibi Orhan Nuriyev'i 3-0 yenerek bronz madalya kazandı.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'deki Haydar Aliyev Arena'da düzenlenen güreş müsabakalarının akşam seansında, Cenk İldem ile Orhan Nuriyev repesaj maçında karşılaştı.


Cenk İldem, 98 kilo repesaj maçında Nuriyev'i 3-0 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu ve Türkiye'ye güreşteki ilk madalyasını kazandırdı.


Pide, salata, şarap.. 7 bin TL!


Sabah seansında eleme turunda İsrailli Robert Avanesyan'ı 3-0, ilk turda Fin rakibi Tuomas Lahti'yi 3-1, çeyrek finalde de İtalyan Daigoro Timoncini'yi 3-0 mağlup eden milli güreşçi adını yarı finale yazdırmıştı. Yarı finalde Rus güreşçi İslam Magomedov'a 3-1 yenilen Cenk İldem, bronz madalya için repesaj maçına çıkma hakkı elde etmişti.


Diğer müsabakalar


Avrupa Oyunları'nın (Bakü 2015) ikinci gününde, erkekler grekoromen stilde madalya mücadeleleri tamamlandı.


Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen oyunların ikinci günü akşam seansında, Haydar Aliyev Arena'da grekoromen stil 59, 71, 80 ve 98 kiloda madalya maçları yapıldı. Türkiye, 4 güreşçiyle çıktığı müsabakalarda 98 kiloda Cenk İldem ile bronz madalya kazandı.


Oyunların akşam seansında milli güreşçilerden Cenkİldem ve Selçuk Çebi, bronz madalya için repesaj maçlarına çıktı. Cenk İldem, Azerbaycanlı Orhan Nuriyev'i 3-0 yenerek Türkiye'ye güreşteki ilk madalyasını getirdi.


Türkiye'yi 80 kiloda temsil eden Selçuk Çebi ise Bulgar Daniel Aleksandrov'a 3-1 mağlup olarak madalya elde edemedi.


Sabah seansında 59 kiloda Fatih Üçüncü, ilk turda Rumen Virgil Munteanu'ya 3-1, Yunus Özel ise 71 kilo eleme maçında Belaruslu Pavel Liakh'a 4-1 mağlup olarak oyunlara veda etmişti.


Oyunların ikinci gününde yapılan erkekler grekoromen stil müsabakalarında madalya kazanan isimler şöyle:


59 kilo:


1. Stepan Maryanyan (Rusya)


2. Daurov Soslan (Belarus)


3. Elman Muhtarov (Azerbaycan), Tarık Belmadani (Fransa)


 


71 kilo:


1. Resul Chunayev (Azerbaycan)


2. Balint Korpasi (Macaristan)


3. Dominik Etlinger (Hırvatistan), Frank Staebler (Almanya)


 


80 kilo:


1. Evgeny Saleev (Rusya)


2. Rafig Huseynov (Azerbaycan)


3. Daniel Aleksandrov (Bulgaristan), Viktar Sasunouski (Belarus)


 


98 kilo:


1. İslam Magomedov (Rusya)


2. Dimitriy Timchenko (Ukrayna)


3. Cenk İldem (Türkiye), Melonin Noumonvi (Fransa)


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS