İsrail takımını bırakıp, Sakarya bisiklet takımı ile anlaştı

İsrail takımını bırakıp, Sakarya bisiklet takımı ile anlaştı

Kudüs tartışmalarından sonra İsrail takımından ayrılan Avrupa şampiyonu bisikletçi Ahmet Örken, düzenlenen törenle Salcano Sakarya Büyükşehir'e transfer oldu.

Başkanı Trump'ın Kudüs kararı sonrası, İsrail takımıyla olan sözleşmesini feshederek oradan ayrıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın uluslararası arenada Kudüs için yoğun mesai harcadığı bir süreçte Ahmet kardeşimizin bu tavrı çok büyük önem arz etmektedir. Bu onurlu duruşundan dolayı gönlümüzde ayrı bir yere sahip olan Ahmet kardeşimi, Büyükşehir Belediyespor'a transfer etmiş olmaktan da mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.


3 ay önce İsrail Bisiklet Akademi'ye transfer olan Ahmet Örken, Salcano Sakarya Bisiklet Takımı ile anlaşarak, sözleşmeye imza attı. İsrail takımından ülkesini düşünerek ayrıldığını ifade eden Ahmet Örken, "Son iki hafta zor bir süreç oldu. Yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Hem ülkem, hem de ailemi endişede bırakmamak adına takımdan ayrılma kararı aldım. Bu kendi duruşumla alakalı bir karardı. Bu karar ülkem içindi. İnşallah burada yeni şampiyonluklar için mücadele edeceğiz" diye konuştu.


Salcano Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül ise yaptığı açıklamada; "Salcano olarak böyle büyük bir projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ahmet Örken ile beraber takım daha da güçlenmiş oldu. Büyük başarılara imza atacağına inancımız yüksek. Sakarya Belediye Başkanı sayın Zeki Toçoğlu'na da katkılarından dolayı teşekkür ederiz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS