Jimnastikte İbrahim Çolak hareketi literatüre geçti

Jimnastikte İbrahim Çolak hareketi literatüre geçti

İbrahim Çolak'ın Dünya Jimnastik Kupası'nda halka branşında yaptığı hareket, milli sporcunun soyadıyla literatüre girdi.

''Erkek gibi görünüyor'' diyenlere yanıt!


Türkiye Jimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre İbrahim Çolak, şubatta düzenlenen Avustralya Dünya Kupası'nda yaptığı hareketle adını literatüre yazdırdı.


Çolak'ın halka branşındaki hareketi, Uluslararası Cimnastik Federasyonu (FIG) tarafından "Çolak" ismiyle literatüre geçirildi.Federasyon mutlu


Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, milli sporcu İbrahim Çolak'ın cimnastik literatürüne geçen "Çolak" hareketine ilişkin, "Bu sporcumuzun halka aletinde adının geçmesi Uluslararası Jimnastik Federasyonundaki görevlerimin olduğu döneme denk gelmesi beni mutlu etti." dedi.


Çelen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İbrahim Çolak'ın şubatta düzenlenen Avustralya Dünya Kupası'nda halka branşındaki hareketinin, Uluslararası Jimnastik Federasyonu (FIG) tarafından "Çolak" ismiyle literatüre geçirildiğini hatırlattı.


Dünya Jimnastik literatürüne "Arıcan" adıyla zorluk derecesi yüksek iki hareketi kazandıran Ferhat Arıcan'ın da geçtiğine dikkati çeken Çelen, "İki sporcumuzun da benim başkanlığım döneminde adının tescillenmesi oldukça önemli. Bir başkan olarak benim de bir harekette adımın olduğu bilinmekte. Bu hem ülkemiz hem de sporcumuz adına gurur verici bir durum." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS