"Kimsin lan sen"e suç duyurusu

"Kimsin lan sen"e suç duyurusu
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan

Bilardo Federasyonu Başkanı Uğur Kurugöllü, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ile yaşadığı olayın kamera kayıtlarının mevcut olduğunu, Cumhuriyet Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunda, "delliler karartılmasın" uyarısında da bulunduğunu söyledi.

Uğur Kurugöllü, AA muhabirine yaptığı açıklamada Spor Genel Müdürlüğü'ne ek bütçe görüşmesi için gittiğini, Genel Müdür Baykan'ın yoğunluğu nedeniyle görüşme isteğinin gerçekleşmemesi üzerine de randevu talep ettiğini ifade etti.

Genel Müdürlük binasından ayrılmak üzere asansör beklerken Genel Müdür Baykan'ın, "Sen kim oluyorsun da randevu almadan görüşmeye geliyorsun, kimsin lan sen" diye bağırarak üzerine yürüdüğünü, kendisinin de öncelikle "Ne oldu Genel Müdürüm" diye sorduğunu iddia eden Kurugöllü, sakinleşmemesi üzerine de Baykan'a "Terbiyeli konuşun, randevusuz değil randevu talebiyle geldim. Zamanı daha sonra bildireceklerini söylediler. Şu anda da buradan gitmek üzereyim. Benim kim olduğunu öğrenmek istiyorsanız, delegenin oylarıyla seçilmiş bir adamım" şeklinde konuştuğunu ileri sürdü.


Konuşma esnasında Genel Müdür Baykan'ın, engel olmaya çalışanlara rağmen kendisine saldırmaya devam ettiği iddiasında bulunan Kurugöllü, "Judo Federasyonu Başkanı da şahittir. Mahalle kavgası gibi. Tutmaya çalışan insanlar, onlardan kurtulmaya çalışmalar. Rezil oldu. Bu şartlar altında o personelin, daire başkanların yüzüne nasıl bakacak bilemiyorum" diye konuştu.


Baykan hakkında, "hakaret ve tehdit" iddiasıyla şikayette bulunduğunu hatırlatan Kurugöllü, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Devletin makamını arkasına almış 'sen görürsün' diyor. Mahkemeye vereceğim. Bu işin peşini bırakmayacağım. Kamera kayıtları var. Savcılığa da 'deliller karartılmasın, kamera kayıtlarına el konulsun' dedim. Kayıtlarda kimin ahlaksız olduğu, kimin yalan söylediği ortaya çıkacak. Tabii kayıtlara bir şey olmazsa."


- Kurugöllü, Teftiş Kurulu Başkanlığı'na sevk edilmişti


Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Kurugöllü'nün Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu tarafından Bilardo Federasyonu hakkında hazırlanan rapora tepki göstererek, randevusuz geldiği Spor Genel Müdürlüğü'nda çalışanlara ve Genel Müdür Mehmet Baykan'a sözlü sataşmada bulunduğu belirtilmişti.


Federasyonu Başkanı Kurugöllü'nün yaşananların ardından Spor Genel Müdürlüğü (SGM) tarafından Teftiş Kurulu Başkanlığı'na sevk edildiği bildirilmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS