Milli güreşçi Yunus Emre Başar, Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

Milli güreşçi Yunus Emre Başar, Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya kazandı

Milli güreşçi Yunus Emre Başar, Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda bronz madalyanın sahibi oldu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad şehrinde düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 77 kiloda Yunus Emre Başar, 2012 Londra Olimpiyatları şampiyonu Hyeon-woo Kim ile karşılaştı. Rakibini 4-1 yenen Başar, bronz madalya elde etti. 

Müsabaka sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yunus Emre Başar, "Çok mutluyum. Buraya gelirken hedefimiz altın madalyaydı. Çünkü iki senedir Avrupa Şampiyonası'nı finalde kaybediyorum. Dünya Şampiyonası'na gelirken altın madalya almayı çok istedim. Hatta kamp boyunca her gece bu anı bekledim, sizlerle röportaj vermeyi. Talihsizlikler, sakatlıklar yaşadım. Yine de yılmadık. Tüm teknik ekip, Türkiye Güreş Federasyonu başkanımız, herkes destekçimiz oldu. Bu aldığım madalya Türkiyeme armağan olsun. Memleketim Sakarya'ya, Sapanca'ya armağan olsun. Beni destekleyen, dua eden herkesten Allah razı olsun. Herkese teşekkür ederim. İBB Kulüp başkanlarıma, milli takım teknik heyetine, özellikle Cenk İldem hocama teşekkür ederim" diye konuştu. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milli güreşçi Selçuk Can'dan Dünya Şampiyonası'nda bronz madalya

Milli güreşçi Selçuk Can, Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen stil 72 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 72 kiloda milli güreşçi Selçuk Can, Kazak Ibragim Magomadov’u 3-3 biten karşılaşmada son puan avantajıyla mağlup ederek dünya üçüncüsü oldu ve dünya şampiyonalarındaki ilk madalyasını kazandı.

“ALLAH’A BİNLERCE KEZ ŞÜKÜRLER OLSUN”

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan milli güreşçi, “Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Birçok duacım vardı. Hepsinden Allah razı olsun. Canım ailem, en büyük duacılarım ve destekçim. Açılışı bronz ile yaptık. Kemer hayali ile geldim. Hedefim altın madalyayı almaktı. Hayalime bugün burada ulaşamadım. Belki seneye, öbür seneye de ulaşamam ama Allah’ın izniyle o kemeri bir gün belime takacağım. İnancım bu yönde. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Üzerimde emeği olan hocalarıma, arkadaşlarıma, antrenman eşlerime teşekkür ediyorum. 7 kamptır beni hazırlayan arkadaşlarım var. Onlara da teşekkür ediyorum. Personellerimize de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.