Montreal Maratonu'nda ölüm

Montreal Maratonu'nda ölüm

Kanada’nın Montreal kentinde koşulan geleneksel Montreal Maratonu’nda bir kişi yaşamını yitirdi.

Organizasyon komitesinden yapılan açıklamada, bu yıl 25'incisi koşulan Montreal Oasis Rock n Roll Maratonu’nda 34 yaşındaki bir kadının kalbinin durduğu kaydedildi.


Açıklamada, sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu ve hastaneye kaldırılan kadının hayatını kaybettiği ifade edildi. İsmi açıklanmayan kadının, maratonun başlamasından kısa süre sonra yere çöktüğü ve sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılmasına rağmen kurtarılamadığı bildirildi. Geleneksel maratonda en son 2011 yılında da 30 yaşında bir erkek koşucu yaşamını yitirmişti.


 - Maratonu Nicholas Berrouard kazandı


34 binden fazla kişinin kayıt yaptırdığı Montreal Maratonu’nu Quebec eyaletinden 34 yaşındaki Nicholas Berrouard kazandı.


Maratonu, 2.26.43’lük derecesiyle birinci bitiren Berrouard, geçen yıl dördüncü tamamladığı yarışta bu yıl ipi göğüslemeyi başardı.


Montreal Maratonu’nda Berrouard’ın, 13.9 saniye gerisinden gelen David Savard-Gagnon ikinci, Nijer’deki şiddet olayları nedeniyle Kanada’ya iltica eden Abdulaziz Kimba Djado da 2.31.18'lik derecesiyle üçüncü oldu. Maratonu bayanlarda ise  Geneviève Asselin Demers, 2.59.00’lık derecesiyle birinci tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS