Dünya Kupası'nda DW muhabirine taciz

Dünya Kupası'nda DW muhabirine taciz

Deutsche Welle’nin kadın muhabiri, Moskova’dan Dünya Kupası haberi geçtiği sırada bir adam tarafından tacize uğradı.

Her şey aniden oldu: Moskova'daki Deutsche Welle muhabiri Julieth Gonzales Theran İspanyolca kanalda Rusya'daki Dünya Kupası'ndan canlı haber geçtiği sırada üzerine gelen bir adam önce onu yanağından öptü, sonra da elleri muhabirin göğsüne uzandı. Kadın muhabir bir saniye şok geçirdikten sonra haberine devam ederken, kendisini taciz adam kalabalığa karışıp kayboldu.


Gonzales Theran "Canlı yayın hazırlığı için iki saat önceden oraya gitmiştim ama hiçbir şey olmamıştı. Tam canlı yayına başladığımızda tacize uğradım. Başımı çevirdiğimde zaten sırra kadem basmıştı" dedi.


Almanya'nın ilk kadın Bundesliga hakemi Bibiane Steinhaus bu gibi olayların yabancısı olmadığını belirtti ve "Muhabirinizim durumunu anlıyorum zira bu tür saldırılar geçmişte sık sık yaşandı” dedi. Kendisinin "bu ya da buna benzer kadın düşmanı olayları yaşamadığını" belirten Steinhaus "Bu tarz bir davranış kabul edilemez" diye konuştu.Kadın muhabir canlı yayında taciz edildi!


Benzer olaya farklı tepki


Gonzales Theran'ın başına gelene benzeyen bir olay da nisan ayında Meksika'daki bir futbol karşılaşması sırasında meydana gelmişti. Fox Sports kanalına canlı haber geçen Maria Fernanda Mora tezahürat yapan futbol fanatikleri tarafından tacize uğramıştı. Haberini profesyonellik anlayışıyla tamamlayan kadın muhabir daha sonra mikrofonuyla kendini korumuş ve sosyal medyada alkışlanmıştı.


Deutsche Welle muhabirine Moskova'da yapılana ise farklı tepkiler geldi. DW İspanyolca kanalının Facebook hesabına gönderilen bazı yorumlarda olay önemsizleştirilmeye çalışıldı. Bir yorumda "Yanağa öpücük konduranı neredeyse ırz düşmanı ilan edecekler" ifadesi yer alıyordu.


PSV Cocu için basın toplantısı düzenleyecek


Moskova'da taciz edilmesini serinkanlılıkla karşılayan Gonzales Theran "Bu münferit bir olaydı. Muhabire kompliman yapıp saygılı davranan futbolseverlerin de olduğunu buluyorum. Buradaki ölçüyü kaçırdı. Benim için soruna doğru teşhis konması önemli" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS