Dünya Kupası'nda hangi statta hangi maçlar oynanacak?

Dünya Kupası'nda hangi statta hangi maçlar oynanacak?

Rusya'nın ev sahipliğinde 14 Haziran-15 Temmuz'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nda maçlar, 11 farklı şehirdeki 12 statta yapılacak.


Dünya Kupası karşılaşmaları, Luzhniki Stadı (Moskova), Spartak Stadı (Moskova), Kaliningrad Stadı (Kaliningrad), Volgograd Arena (Volgograd), Ekaterinburg Arena (Ekaterinburg), Fisht Stadı (Soçi), Kazan Arena (Kazan), Nizhny Novgorod Stadı (Nizhny), Samara Arena (Samara), Rostov Arena (Rostov), Saint Petersburg Stadı (Saint Petersburg), Mordovia Arena'da (Saransk) oynanacak. 


Turnuvaya ev sahipliği yapacak statlar ve ayrıntıları şöyle:


Luzhniki Stadı


Dünya Kupası'nın açılış ve final maçlarına da ev sahipliği yapacak 80 bin kişilik Luzhniki Stadı, Moskova'da bulunuyor. 


Luzhniki stadı organizasyon boyunca Saint Petersburg Stadı ile 7'şer maça ev sahipliği yaparak turnuvanın en fazla karşılaşmasının oynanacağı iki stattan biri olacak. 


Luzhniki Stadı'nda oynanacak karşılaşmalar şöyle:


14 Haziran: 18.00 Rusya-Suudi Arabistan


17 Haziran: 18.00 Almanya-Meksika


20 Haziran: 15.00 Portekiz-Fas


26 Haziran: 17.00 Danimarka Fransa


1 Temmuz:  17.00 Son 16 turu


11 Temmuz: 21.00 Yarı final


15 Temmuz: 18.00 Final


Spartak Stadı


Moskova'daki ikinci stat olan Spartak Stadı, 42 bin kapasiteye sahip. 


Spartak Stadı'nda oynanacak karşılaşmalar şöyle:


16 Haziran: 16.00 Arjantin-İzlanda


19 Haziran: 18.00 Polonya-Senegal


23 Haziran: 15.00 Belçika-Tunus


27 Haziran: 21.00 Sırbistan-Brezilya


3 Temmuz: 21.00 Son 16 turu


Saint Petersburg Stadı


2017'de açılışı yapılan Saint Petersburg Stadı 67 bin kapasiteye sahip.


Saint Petersburg Stadı'nda oynanacak maçlar şöyle: 


15 Haziran: 18.00 Fas-İran


19 Haziran: 21.00 Rusya-Mısır


22 Haziran: 15.00 Brezilya-Kosta Rika


26 Haziran: 21.00 Nijerya-Arjantin


3 Temmuz: 17.00 Son 16 turu


10 Temmuz: 21.00 Yarı final


14 Temmuz: 17.00 Üçüncülük maçı


Kaliningrad Stadı


Rusya ile kara bağlantısı olmayan Kaliningrad şehri, Litvanya, Polonya ve Baltık Denizi ile çevrilidir. 


35 bin kişilik Kaliningrad Stadı, 4 grup maçına ev sahipliği yapacak. 


Kaliningrad Stadı'nda oynanacak maçlar şöyle:


16 Haziran: 22.00 Hırvatistan-Nijerya


22 Haziran: 21.00 Sırbistan-İsviçre


25 Haziran: 21.00 İspanya-Fas


28 Haziran: 21.00 İngiltere-Belçika


Volgograd Arena


Rusya'nın güneyinde yer alan Volgograd'daki Volgograd Arena 4 maça ev sahipliği yapacak. 


45 bin seyirci kapasitesine sahip Volgograd Arena'da oynanacak maçlar şöyle:


18 Haziran: 21.00 Tunus-İngiltere


22 Haziran: 18.00 Nijerya-İzlanda


25 Haziran: 17.00 Suudi Arabistan-Mısır


28 Haziran: 17.00 Japonya-Polonya


Ekaterinburg Arena


Ekaterinburg şehri Rusya'daki Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan şehirler içinde en doğuda yer alanı konumunda bulunuyor.


35 bin kapasiteli Ekaterinburg Stadı farklı tribün yapısı ile dikkat çekiyor. 


Ekaterinburg Stadı'nda şampiyona boyunca 4 grup maçı oynanacak. 


Ekaterinburg Stadı'nda oynanacak maçlar şöyle:


15 Haziran: 15.00 Mısır-Uruguay


21 Haziran: 18.00 Fransa-Peru


24 Haziran: 18.00 Japonya-Senegal


27 Haziran: 17.00 Meksika-İsveç


Fisht Stadı


Rusya'nın güneyinde yer alan Soçi şehrindeki Fisht Stadı 6 karşılaşmaya ev sahipliği yapacak. 


47 bin kişilik kapasiteye sahip Fisht Stadı'nda oynanacak maçlar şöyle:


15 Haziran: 21.00 Portekiz-İspanya


18 Haziran: 18.00 Belçika-Panama


23 Haziran: 21.00 Almanya-İsveç


26 Haziran: 17.00 Avustralya-Peru


30 Haziran: 21.00 Son 16 turu


7 Temmuz: 21.00 Çeyrek final


Kazan Arena


Rus ekibi Rubin Kazan'ın sahası olan Kazan Arena yaklaşık 45 bin kişi kapasiteli. 


Kazan Arena, 4 grup maçının yanı sıra bir son 16 turu ve bir çeyrek final maçına da sahne olacak. 


Kazan Arena'da oynanacak maçlar şöyle:


16 Haziran: 13.00 Fransa-Avustralya


20 Haziran: 21.00 İran-İspanya


24 Haziran: 21.00 Polonya-Kolombiya


27 Haziran: 17.00 Güney Kore-Almanya


30 Haziran: 17.00 Son 16 turu


6 Temmuz: 21.00 Çeyrek final


Nizhny Novgorod Stadı


45 bin kişilik Nizhny Novgorod Stadı'nda şu karşılaşmalar yapılacak:


18 Haziran: 15.00 İsveç-Güney Kore


21 Haziran: 21.00 Arjantin-Hırvatistan


24 Haziran: 15.00 İngiltere-Panama


27 Haziran: 21.00 İsviçre-Kosta Rika


1 Temmuz: 21.00 Son 16 turu


6 Temmuz: 17.00 Çeyrek final


Samara Arena


45 bin kişilik Samara Arena'da oynanacak maçlar şöyle:


17 Haziran: 15.00 Kosta Rika-Sırbistan


21 Haziran: 15.00 Danimarka-Avustralya


25 Haziran: 17.00 Uruguay-Rusya


28 Haziran: 17.00 Senegal-Kolombiya


2 Temmuz: 17.00 Son 16 turu


7 Temmuz: 17.00 Çeyrek final


Rostov Arena


45 bin kişilik Rostov Arena'da oynanacak maçlar şöyle:


17 Haziran: 21.00 Brezilya-İsviçre


20 Haziran: 18.00 Uruguay-Suudi Arabistan


23 Haziran: 18.00 Güney Kore-Meksika


26 Haziran: 21.00 İzlanda-Hırvatistan


2 Temmuz: 21.00 Son 16 turu


Mordovia Arena


44 bin kişilik Mordovia Arena'da oynanacak maçlar şöyle: 


16 Haziran: 19.00 Peru-Danimarka


19 Haziran: 15.00 Kolombiya-Japonya


25 Haziran: 21.00 İran-Portekiz


28 Haziran: 21.00 Panama-Tunus 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS