Son dakika FIFA'dan resmi açıklama: 2022 Dünya Kupası kışın yapılacak

Son dakika FIFA'dan resmi açıklama: 2022 Dünya Kupası kışın yapılacak

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar'ın ev sahipliği yapacağı 2022 Dünya Kupası'nın 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde düzenleneceğini açıkladı.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nın 21 Kasım-18 Aralık tarihlerinde oynanacağını açıkladı.

Infantino, kararla ilgili olarak tüm federasyonların ve liglerin bilgilendirildiğini beliterek ülke federasyonlarının lig maçlarının tarihlerini 2022 Dünya Kupası'na göre ayarlayacağını söyledi.

Öte yandan Infantino Katar'da yapılacak 2022 Dünya Kupası'ndan kaç takımla oynanacağı sorusuna "32  takımla mı, 48 takımla mı henüz karar vermedik, görüşmelerimiz sürecek" diye yanıt verdi.

İlk kez olacak

Böylelikle 1930'dan bu yana düzenlenen Dünya Kupası, tarihinde ilk defa Kuzey Yarım Küre'de kış mevsimine denk gelen bir dönemde oynanacak.

Eğer Fransa ve Hırvatistan'ın final oynayacağı 2018 Dünya Kupası finali bugün Katar'da oynanacak olsaydı, maçın oynanacağı saatte sıcaklık 44 derece olacaktı. Öte yandan Katar'da Kasım ve Aralık aylarında da ortalama sıcaklık gündüz 25 ila 30 derece arasında seyrediyor. Akşam saatlerinde ise 17 ila 22 derece arasında değişiyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS