İngiliz taraftarlar Cüneyt Çakır'ı FIFA'ya şikayet etti

İngiliz taraftarlar Hırvatistan mağlubiyetinin faturasını Cüneyt Çakır'a kesti. Hakemin ''önyargılı olduğunu'' öne süren İngilizler, soruşturma açılması için FIFA'ya çağrıda bulunduİngiliz taraftarlar Hırvatistan mağlubiyetinin faturasını Cüneyt Çakır'a kesti. Hakemin ''ön yargılı olduğunu'' öne süren İngilizler, soruşturma açılması için FIFA'ya çağrıda bulundu
İngiliz taraftarlar, Dünya Kupası yarı finalinde Hırvatistan mağlubiyetinin hakem Cuneyt Çakır'ı suçluyor. FIFA'ya çağrıda bulundu.

Tecrübeli hakemi İngiltere'ye karşı ön yargılı olmakla suçlayan taraftarlar, öfkelerini sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla ortaya koydu.

Cüneyt Çakır, maç boyunca oyunun kontrolünü elinde tutarken her iki takıma karşı dengeli olmaya çalıştı. Ancak İngiliz taraftar bu durumdan hiç hoşnut olmadı. İngiltere lehine birçok pozisyonda açık faul olmasına rağmen hakemin devam kararı verdiğini savunan İngilizler, özellikle Ivan Perisic'in, Kyle Walker'ın kafası seviyesine tabanını kaldırarak attığı golün faul olduğunu öne sürdü.

İngiliz taraftarların Cüneyt Çakır'a karşı tepkili olmasının bir nedeni de birkaç gündür İngiliz basınında yer alan haberler.

İngiliz basını Cüneyt Çakır'ın daha önce İngilizler aleyhine verdiği kararları sayfalarına taşımıştı. 2013'de Manchester United ile Real Madrid arasında oynanan maçta Nani'ye gösterilen kırmızı kartı gündeme taşıyan Ada basını Çakır'ı bir nevi kamuoyunun önünde baskı altına almaya çalışmıştı.

Sosyal medyada paylaşım yapan bir İngiliz taraftar "Hırvatistan-İngiltere maçının hakemi, son on yıl içinde gördüğüm en kötü hakemdi, FIFA Cüneyt Çakır'ı soruşturmalı. O güzel oyunu yok etti" diye yazdı.

Bir başka taraftar ise, "FIFA'ya Cüneyt Çakır'ın İngiltere - Hırvatistan'daki performansını araştırması için yalvarıyorum" şeklinde yorumda bulundu.

Twitter'da paylaşım yapan bir başka taraftar ise, "FIFA'nın şu anda hakemlerle ilgili soruşturmaları var fakat Cüneyt Çakır için soruşturma yapılmadı" iddiasında bulundu.

10 / 11
İngiliz taraftarlar Cüneyt Çakır'ı FIFA'ya şikayet etti

Bir başka İngiliz taraftar ise "Cüneyt Çakır çok ön yargılıydı. FIFA gerçekten onun performansını incelemeli" yazdı.
11 / 11
İngiliz taraftarlar Cüneyt Çakır'ı FIFA'ya şikayet etti
İngilizler Cüneyt Çakır'dan memnun kalmazken Fanatik gazetesi yazarı Deniz Çoban ise "Hırvatistan'ın beraberlik golü yüzde 51'lik bir pozisyon. Cüneyt Çakır gole prim tanıdı. Zaten VAR da pozisyona gol verilmesinin hatalı olmadığını tespit etti" diyerek Çakır'a destek verdi.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS