Eder'in eldiveninin sırrı!

Eder'in eldiveninin sırrı!

Eder'in eldiveninin sırrı!

Fransa'ya attığı golle Portekiz'i Avrupa şampiyonu yapan Eder, gerek attığı golle gerekse sevinç sırasında taktığı beyaz eldivenle finale damga vurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

EURO 2016 finalinin 109. dakikasında muhteşem bir gol atarak Portekiz'i Avrupa'nın en büyüğü yapan Eder, gecenin adamı oldu.

Gol sonrası herkesin dikkatini çeken ve merak edilen olay ise Eder'in eline taktığı eldiven oldu.

Bu eldiven Portekizli futbolcunun uğuru. Lille formasıyla gol attığında bu eldiveni takıyor, kendisine şans getirdiğine inanıyor.Avrupa Şampiyonası öncesi verdiği bir röportajda da, "Milli formayla da gol atarsam beyaz eldiveni takacağım" demişti.

Fransa - Portekiz finali capsleri

Eder kimdir?

1.88 metre boyundaki Eder'in ilginç bir yaşam öyküsü var. 22 Aralık 2987'de bir Batı Afrika ülkesi olan Gine Bissau'da dünyaya gelen Eder, futbol kariyerine 2007 yılında Portekiz'in FC oliveiro do Hospital takımında başladı. Daha sonra Tourizense ve Coimbra formaları giyen Eder, 2012'de bedelsiz olarak Braga'ya transfer oldu.

Lılle kulübü 4.5 milyon euro'ya satın aldı
2015'te 6.7 milyon Euro karşılığında İngiliz ekibi Swansea'ye satılan Eder, bir yıl sonra Fransa'nın Lille takımına kiralandı.Fransız ekibi, geçtiğimiz günlerde yıldız oyuncunun bonservisini 4.5 milyon Euro karşılığında satın aldı.

Renato Sanches tarihe geçti

Fenerbahçe'nin listesindeydi
Bu arada Braga'ya transfer olduğu ilk sezon sergilediği performansla Avrupa devlerinin dikkatini çeken Eder, Fenerbahçe'nin de gündemine girdi, ancak sarı lacivertliler daha sonra bu oyuncudan vazgeçti.

Eder: Kupayı kesinlikle hak ettik
Bu arada, EURO 2016 finali sonrası duygularını dile getiren Eder, "Bu maçı kazandığımız için çok mutluyum. Bu golü ben attığım için ayrı mutlu oldum. Kesinlikle bu kupayı hak ettik" dedi.