Şok iddia: Renato Sanches 18 yaşında değil!

Şok iddia: Renato Sanches 18 yaşında değil!

Şok iddia: Renato Sanches 18 yaşında değil!

Euro 2016'ya damgasını vuran isimleri saymak gerekirse Portekizli Renato Sanches'i ilk 3'te saymak mümkün. Ancak Renato Sanches şu anda futboluyla değil bambaşka bir özelliğiyle konuşuluyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Portekizli futbolcu turnuva öncesi 35 milyon euro'ya (bonuslarla 45 milyon euro'yu buluyor) Bayern Münih'e imza atmıştı.

Genç futbolcu Euro 2016'da şu ana kadar gösterdiği performansla Portekiz'in yarı finale gelmesinde de büyük rol oynadı.

Herkes Renato Sanches'in Euro 2016'nın yıldızı seçilmesine kesin gözüyle bakıyor. Ancak şimdi bambaşka bir iddia söz konusu.

19 yaşındaki genç futbolcunun aslında ne kadar genç olduğu tartışma konusu oldu. 

İddialara göre Renato Sanches 18 değil 24 yaşında. 

Bu iddiayı gündeme taşıyan Romanya basını oldu. Dolce Sport TV kanalı Renato Sanches'in yaşı konusunda doğruyu söylemediğini ve 24 yaşında olduğunu iddia etti. Kanal bu iddiasını genç futbolcunun doğum kayıdının doğduktan yıllar sonra yapılmasına dayandırdı ve kaydedilen doğum tarihinin doğru olmadığını öne sürdü. Fransız Teknik Direktör Guy Roux da Renato Sanches'in yaşının 24 olduğunu iddia edenler arasında.

Beşiktaş'ın yeni transferinin gözyaşları

Lizbon'da doğan Renato Sanches'in orijini ise Yeşilburun adaları. Aslında Sanches'in yaşı daha önce de ülkesinde tartışma konusu olmuştu. Sporting Lizbon kulübü, o dönem Benfica formasını giyen Renato Sanches'in yaşının doğru olmadığını iddia etmişti.

Renato Sanches iddialar karşısında şoke oldu

Renato Sanches bir açıklama yaparak iddiaları yalanladı.

Sanches, "Bu nasıl olabilir, ben Portekiz'de büyüdüm. 10 yıldır Benfica'dayım. Nasıl 24 yaşında olabilirim" dedi.

Bu arada Portekiz'de Jornal de Noticias iddiaları yalanlayarak Renato Sanches'in doğum tarihinin 18 Ağustos 1997 olduğunu ancak doğum kaydının 2002'de yapıldığını yazdı. Anne ve babasının Sanches 5 aylıkken ayrıldığı ve bu nedenle doğum kaydının yapılmasının geciktiği belirtildi.