Fenerbahçe hastası doktor!

Fenerbahçe'ye karşı aşırı sevgi besleyen Doktor Mustafa Zekai Güvendik, muayenesine gelen hastalarına da bu sevgiyi aşılamaya çalışıyor.Muayenehanesi böyle
Ankara'nın Balgat semtindeki 7 nolu Aile Sağlık Merkezi’nde 6 yıldır görev yapan Güvendik, fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu ancak işiyle, özel hayatını karıştırmadığını söyledi.
'Tedavisi yok'

Muayenesinin duvarlarını sarı-lacivert renklere boyatan Güvendik, "Bu doğuştan gelen bir hastalık tedavisi yok" dedi.

Plakası da FB

Güvendik, sadece muayenehanesinin duvarlarında sarı-lacivert renkler bulunmadığını, aracının plakasında "FB", telefonunun son 4 rakamının da Fenerbahçe'nin kuruluş tarihi 1907'den oluştuğunu ifade etti.

Fanatik doktor

Gelen hastaların kendisini "Fanatik" doktor diye isimlendirdiklerine dikkati çeken Güvendik, şöyle konuştu:

"Muayene olmaya gelen hastalar odanın halini gördüğünde şaşırıyorlar. Diğer takımların fanatik taraftarları geldiğinde ise futbol takımları hakkında tatlı, tatlı atışıyoruz. Fakat herhangi bir anlaşmazlık çıkmıyor. İşim ile taraftarlığımı birbirine karıştırmadığım için sorun olmuyor."

İki kez şikayet edildi

Güvendik, bazı hastalar tarafından 2 kez şikayet edildiğini ancak olumsuz bir sonuç çıkmadığını dile getirdi.

'Mesleğimle karıştırmıyorum'
Devlet kurumunda vazifesini yerine getirdiğini, yetkililerinden olumsuz bir tepki almadığını belirten Güvendik, "Sağlık ocağımız her 6 ayda bir denetlenir. (Odası Fenerbahçe tribünü gibi) diyerek beni iki kere şikayet etmişler ama hiçbir şey olmadı. Çünkü ben mesleğimle, taraftarlığımı karıştırmıyorum" ifadelerini kullandı.
Fenerbahçe logolu hediyeler veriyor

Odasına, çocuk hastalar için hazırlanmış Fenerbahçe logolu özel hediyeler aldığını ve muayenesi bitenlere verdiğini anlatan Mustafa Zekai Güvendik, "(Babam Galatasaraylı) diyerek, hediyeleri almayan çocuklar da oluyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS