Michael Schumacher'in kazadan önce yaptığı son röportaj

Michael Schumacher'in geçirdiği korkunç kayak kazasından yaklaşık iki ay önce 30 Ekim 2013'te kaydedilen röportajı ilk kez yayınlandı. Ünlü pilot, 5 yıl önce çekilen röportajda en büyük idolünün bir dönem Fenerbahçe formasını da giyen Toni Schumacher olduğunu söyledi.Schumacher'in ailesi tarafından ünlü pilotun web sayfasında yayınlanan kısa röportajlarda Michael Schumacher hayranlarından gelen soruları yanıtladı.
3 Ocak 2019'da 50 yaşına basacak olan Schumi, bu röportajda idolünden kartinge rakiplerinden kendini nerede gördüğüne kadar birçok soruya yanıt verdi.
Schumacher uzun süre içinde bulunduğu Ferrari takımından övgüyle bahsederken yaşadığı en duygusal şampiyonluğun 2000 yılında Ferrari ile Suzuka'da yaşadığı zafer olduğunu söyledi.

En büyük hayranlık duyduğu pilotun Mika Hakkinen olduğunu söyleyen Schumi, çocukluk idollerinin ise Ayrton Senna ve Vincenzo Sospiri olduğunu belirtirken asıl idolünün ise pilot değil bir dönem Fenerbahçe kalesini de koruyan kaleci Toni Schumacher olduğunun altını çizdi.
İyi bir pilot olmak için sadece araçla ilgilenmenin yetmediğini belirten Schumacher, diğer pilotları da izlemek gerektiğini vurgularken "Sadece önünüzdeki pilotlara değil herkese bakmak zorundasınız. Ben de öyle yaptım" dedi.

Formula 1'in en zorlu sporlardan biri olduğunu söyleyen Schumi, "En tepeyi gördükten sonra ayaklarını yerde tutmanın ve şöhretin üstesinden gelmenin başarının anahtarı" olduğunu belirtti ve "Şüpheci olmalısınız ve gelişmeleri görmelisiniz. Bir sonraki adıma geçmek için bu çok önemli" diye konuştu.
Schumi "çok iyi bir pilot olmadığı ve her zaman daha fazla çalışması gerektiğini" de anlattı.

F1'de takım çalışmasının çok şey ifade ettiğini de belirten Michael Schumacher, bu spora meraklı olanlara kartingle başlamalarını tavsiye ederken "Yetenek motor sporlarında çok önemli. Ancak her zaman kendinizi geliştirmek zorundasınız" dedi.
Röportajın http://www.michael-schumacher.de/en/fans/michael-talks/ adresinden izleyebilirsiniz.

Ünlü Alman Formula 1 sürücüsü Michael Schumacher, 29 Aralık 2013'te Fransız Alplerinde kayak yaparken pisten çıkarak bir kayaya çarpmıştı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS