Acun Ilıcalı'dan karara tepki: Ayıp etmişler

Survivor'da 2020'de yarışan Aycan Yanaç'a kötü haber geldi. Genç futbolcu bu haberle sarsıldı.A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör, Survivor'da yarışan profesyonel futbolcu Aycan Yanaç'ı bir daha Milli Takım'a çağırmayacağını açıkladı. Acun Ilıcalı bu karara tepki gösterdi.

Survivor'da ekranlara gelen futbol maçında inanılmaz bir performans sergileyen Yanaç, sosyal medyanın da en çok konuştuğu isimler arasında yer almıştı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Necla Güngör, sosyal medya üzerinden yayınlanan bir programda 22 yaşındaki milli futbolcu Aycan Yanaç'ın bir daha takıma çağrılmayacağını açıkladı.

Necla Güngör, sosyal medya üzerinden Aycan Yanaç'ın yeniden milli takıma çağrılıp çağrılmayacağı sorusuna, "Aycan bence Survivor’a giderek bir tercih yaptı. Ben öyle düşünüyorum, Survivor sürecinden sonra da umarım kadın futbolu adına bizim için çok kıymetli işlere imza atar." cevabını verdi.

İşte Güngör'ün açıklamaları:

"Milli Takım kapıları her zaman, herkese açık. Sadece Aycan bugün bir yarışma programında ve çok popüler olduğu için değil. Performansı iyi olan Türk bayrağını en iyi şekilde taşıyabilecek herkese kapılarımız sonuna kadar açık. Ama dediğim gibi, bence Aycan yarışmaya giderek zaten bir tercih yaptı ve bu tercihten sonra da futbola geri döner mi, dönmez mi açıkçası ben de bilmiyorum.

Ama döner, kendi takımında çok iyi bir performans sergiler, "Hayır sen yarışmaya katıldın, gelme” de demem. Her şey milli takım için. Milli takımın çıkarları doğrultusunda iyi olan ne ise onu yapmak için elimden geleni yaparım.

Şu da var, adaletli bir antrenör olduğumu düşünüyorum. Benim oyuncularım burada kan ter içinde antrenman yaparken, milli takım maçlarına kanalize olmuşken, bütün konsantrasyonlarını maça vermişken yarışmaya giden bir Aycan’ı alır mıyım, onu çok zannetmiyorum.

Acun Ilıcalı da Aycan'ın Milli Takım'dan çıkarılma kararına tepki gösterdi. Ilıcalı "Aycan'ı milli takım kadrosundan çıkarmışlarsa, ayıp etmişler" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS