Adanaspor: Bu bıçak Adanaspor camiasına atılmıştır

Adanaspor: Bu bıçak Adanaspor camiasına atılmıştır

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Adanaspor, sezonun ilk maçında oynadığı Tetiş Yapı Elazığspor karşılaşmasının devre arasında bir grup taraftarın Kulüp Başkanı Bayram Akgül’e yönelik küfür etmesi ve protokol tribününde kendisine bıçak ve maytap fırlatıldığı gerekçesiyle tepki dolu bir açıklama yaptı.

Adanaspor’un açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Adanaspor’umuzun 11.08.2018 tarihinde oynadığı sezonun ilk maçının devre arasında, Adanaspor’un ve futbolun temel değerleriyle örtüşmeyen hadiseler gerçekleşmiştir. Güney Kapalı’ya yerleşen bir grup, Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’ü hedef almak suretiyle aile değerlerini hiçe sayan küfürler etmiş ve protokol tribününde yer alan başkanımızın üzerine bıçak ve maytap atmıştır. Neticeten Adana Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı hızlı çalışma neticesi; suç teşkil eden fiilleri gerçekleştiren kişiler özellikle belirtmek gerekirse protokole bıçak ve maytap atan kişiler, kamera görüntüleri neticesi tespit edilmiş ve adli süreç başlamış bulunmaktadır. Büyük Adanaspor taraftarımızın şampiyonlukla birlikte aynı eşdeğerde huzur ortamının da sağlanmasını istediğini biliyoruz. Huzur ortamını sağlamının yolu aile değerlerine küfür edeni, Adanaspor Camiasının Başkanı konumunda olan kişinin üzerine bıçak ve maytap atanı görmezden gelerek sağlanamaz. Adanaspor camiasında huzur Adanaspor temel değerlerini sahiplenmeyle gelecektir. Bu süreci Büyük Adanaspor Taraftarının desteğiyle aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Bu olayların üzerine, atılan bir bıçağın bir kişiye gelmesi veya atılan maytapın bir kişiye gelip gözünü kör etmesi noktasında mı gidip bir şeylere çözüm aramaya başlayacağız. "AMA"sız Adanasporumuzun ve futbolun temel değerlerine saldıran kim olursa olsun hep birlikte karşı koymak tüm Adanasporluların ve kamuoyunun temel görevidir.
Atılan bıçak ve maytap sebebiyle kombine satışlarımız durdurulmuştur. Bize emanet edilen taraftarlarımızın güvenli bir şekilde maç izlemesi için gerekli önlemler sağlandıktan sonra kombine satışımız devam edecektir. Atılan bıçak Adanaspor Camiasına atılmıştır."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS