Ahmet Ağaoğlu: Bu aşağılık olayı lanetliyorum

Ahmet Ağaoğlu: Bu aşağılık olayı lanetliyorum

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu, takımın durumuyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Ahmet Ağaoğlu, "Trabzonspor olarak hiçbir sorunumuz yok, lige hazır durumdayız ve inşallah şampiyon olacağız. Yaklaşık ocak-şubat ayından bu yana Sosa sözleşmesini yeniliyor mu gibi haberler sürekli çıkıyor. Maalesef de gündemden düşmek bilmiyor. Kaptanımızla devam etmek istediğimizi kendisine ilettik. Son 10 yılın en başarılı kadrosunu oluşturmamıza rağmen ısrarlı başta kaptanımız olmak üzere diğer yıldızlarımızın üstünden sürekli transfer haberleri çıkıyor. Sosa'nın eşi üstünden yapılan kirli bir kampanyaya şahit olduk. Bir kadına, anneye karşı böyle aşağılık haberlerin yapılması utanç verici. Bu ifadeleri şiddetle kınıyorum.". Bu konuyla ilgili gerekenleri de yapacağız." dedi.

Sözlerini sürdüren Ağaoğlu, "Takımımızın geldiği nokta eminim ki bazı çevreleri ciddi şekilde rahatsız etmiştir, doğaldır. Rakiplerimizi asla düşman olarak görmedik. Bu ülkede hangi takıma gelirse gelsin, her yabancı misafirimizdir. Bir takım ezikliklerinizi sosyal medyadan gidermeyin. Bizim hedeflerimiz sadece sportif değildir. Ahlakidir, idaridir ekonomiktir." ifadelerini kullandı.

Novak'ın durumu

Novak'ın geleceğiyle ilgili de konuşan Ağaoğlu, "Sözleşmesi biten her oyuncumuzla sözleşme yenileme niyeti içindeyiz. Sosa'yla sadece oyuncu olarak değil, daha farklı planlarımız da var. Defalarca söylememize rağmen bu haberler çıkıyorsa, benim onlarla farklı platformlarda mücadele etmem gerekiyor. Novak'la da sürekli görüşüyoruz. O da 'önümüzde çok önemli bir 8 hafta var, şampiyonluğa gidiyoruz, geleceğim önemli ama bunların hepsinden önemli olan 2.5 senedir hizmet ettiğim ve şampiyonluğu bekleyen takımım' dedi. Mayıs sonuna bırakalım demişti şubatta ama koronavirüs süreci nedeniyle lig sonuna bırakma kararı aldık" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS