hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Alex: Sportif direktör olacağım haberleri doğru değil

  Alex: Sportif direktör olacağım haberleri doğru değil
  expand
  KAYNAKDHA

  Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Alex de Souza, "Sportif direktör olacağım yönünde çıkan haberler gerçek değil" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen ve daha sonrasında Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan derbi maçı birlikte izleyen sarı lacivertli takımın eski oyuncularından Alex de Souza ile Fabio Luciano, Mehmet Aurelio ve Can Arat ile birlikte bir sigorta şirketinin düzenlediği söyleşiye katıldı.

  Fenerbahçe'nin efsane oyuncularından Alex de Souza, Fenerbahçe'de sportif direktörlük görevine geleceği yönünde çıkan haberler ile ilgili bir soruya, ''Fenerbahçe'de sportif direktör olacağım yönündeki haberler doğru değil. Geliş sebebim dostlarımı, arkadaşlarımı görmek, Fenerbahçe - Galatasaray derbisini izlemek. Çıkan haberler gerçek dışı'' diye konuştu.

  "Jübile beklentim yok"

  Alex, Fenerbahçe'den ayrılmasından sonra bir jübile beklentisi olmadığını ifade ederek, "Jübileden değerli olan şeyler olduğunu düşünüyorum. 2014 Aralık ayından itibaren futbol oynamıyorum ama elbette jübile olsaydı fena olmazdı. Ama bu tarz bir beklenti ile hayatımı sürdürmüyorum'' şeklinde konuştu.

  "Geriye düşüp eksik oyuncu ile mücadele edip maçı öyle bitirmek önemliydi"

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Derbi maçlara göre yorum yapmanın zor olduğunu dile getiren Alex, "Maçın genelinde, öncesinde, sonrasında değerlendirebiliriz. Başakşehir'in puan kaybetmesi ile Galatasaray açısından daha farklı bir ortama bürünmüştü. Maça başladığımızda Fenerbahçe geriye düştü ama mücadelesini bırakmadı. Geriye düşüp eksik oyuncu ile mücadele edip maçı öyle bitirmek önemliydi. Maçın geneline baktığımızda liderliğe oynayan bir Galatasaray vardı. Taraftarlara sorarsanız mücadeleden memnunlardır diye düşünüyorum'' dedi.

  "Ali Koç isterse ona bütün desteği sunacağımızı söyleyebilirim"

  Başkan Ali Koç'a her türlü desteği verebileceklerini söyleyen Alex, "Fabio ile ben Brezilya'da 3 senedir çalışıyoruz. Önceliğimiz futbol. Sürekli aramızda yorum yapıyoruz. Şu oyuncu Fenerbahçe'ye gider diye konuşuyoruz. Bir maç izlediğimizde oyuncu performansına bakarak Fenerbahçe'ye uygun olduğunu düşünüyoruz. Ayrıldığımızdan bu yana kulübe çok yakın olamadık. Eski başkanımız Aziz Yıldırım bizden isteseydi yardımcı olurduk. Şimdi Ali Koç isterse ona bütün desteği sunacağımızı söyleyebilirim. Ama şu an Fenerbahçe adına futbolcu izleme durumumuz yok. Bu görevi yapan kişiler hala Fenerbahçe'de görevdeler'' ifadelerini kullandı.

  "Kariyerimdeki hiçbir şeyden rahatsızlık duymadım"

  "Yeniden doğsan tüm kariyerini Fenerbahçe'de geçirmek ister miydin" şeklindeki soruya Alex, "Kariyerimdeki hiçbir şeyden rahatsızlık duymadım. Başından sonuna kadar burada olmam gerekiyordu sanırım ama fırsat olsaydı neden olmasın'' yanıtını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Galatasaray ya da Beşiktaş'tan teklif gelirse cevabım olumsuz olur"

  Brezilyalı yıldız futbolcu, Galatasaray ya da Beşiktaş'tan teknik direktörlük teklifi gelmesi durumunda cevabının olumsuz olacağını da söylerine ekledi.

  Mehmet Aurelio: Sizler kadar kendimi fenerbahçeli hissediyorum

  Fenerbahçe'den istediği şekilde ayrılmadığını söyleyen Mehmet Aurelio, ''Sonrasında gelen teklifleri değerlendirdim. Fakat adaptasyon durumu biraz farklı oldu. Daha sonra Türkiye'ye dönmek istedim fakat istediğim takım Fenerbahçe'ydi. Fenerbahçe kendi oyuncuları olduğu için istemedi. Fakat ben de baktığımda sizler kadar kendimi Fenerbahçeli hissediyorum'' dedi.

  Fabio Luciano: Beşiktaş maçında attığım golün tadı damağımda kaldı

  Fabio Luciano, Beşiktaş maçında attığı röveşatanın şans olmadığını, teknik bir gol olduğunu söyleyerek, ''Aslında Beşiktaş maçında attığım o golün tadı damağımda kaldı ama biraz da içimizde kaldı o maçı kazanamamıştık. Onun haricinde Sakaryaspor'a attığım son dakika golü vardı. Galatasaray'a karşı ceza sahası girişinde attığım vole vuruşu vardı. Hafızamda kalanlar bu şekilde'' diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow