Ali Koç'a büyük sürpriz

Ali Koç'a büyük sürpriz

"Ali Koç ve Fenerbahçe" konulu söyleşide bir sürpriz yaşandı. 11 Ocak 1978 tarihli Hürriyet Gazetesinde yayınlanmış bir röportaj etkinliğe damgasını vurdu.

Bin kişinin yer aldığı söyleşide, katılımcılar arasında bulunan Okşan Sayın isimli bir davetli, toplantı devam ederken Ali Y. Koç'a 40 yıldır sakladığı bir gazete sayfasını iletti.


11 Ocak 1978 tarihli Hürriyet Gazetesi haberinde Talay Erker'in Fenerbahçe'nin eski başkanlarından Emin Cankurtaran ile yaptığı röportaj yer alıyordu. 


Ali Şen: Ali Koç, Fenerbahçe için büyük şans


Teşekkür ederek gazeteyi daha sonra okuyacağını ileten Ali Koç ısrarlar sonrası röportajın son paragrafını davetliler önünde yüksek sesle okudu:


"Konuşmamız sırasında telefon çaldı... Konuştu, konuştu... Konuşurken yüzü güldü. Telefonu kapatırken, "Fenerbahçe'nin yarınları çok aydınlık" dedi... Bu sözünün devamını şöyle getirdi: "Şimdi konuştuğum Rahmi Koç'un oğlu... İki oğlu var, ikisi de hasta Fenerbahçeli... Aynen benim çocukluğumda olduğu gibi... Biraz sonra küçüğü gelecek, kendisine söz vermiştim, şu topu vereceğim... Fenerbahçe gelecek günlerde başkan sıkıntısı çekmez!.."


Salondan büyük alkış alan Ali Koç, Okşan Sayın'a "Sağolun. Bunu daha önce de verebilirdiniz. Nasıl bu güne geldi?" dedi. Okşan Sayın "Bugünler için saklamıştım" diye cevap verince Ali Koç "Tam Zamanı Şimdi" diyerek "Sorumluluğumuz daha da arttı" yorumunu yaptı.


Röportaj yayınlandığında 11 yaşında olan Ali Koç'un kişisel arşivinde yer alan röportajın gazete küpürü şöyle:


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS