Ali Sabancı kimdir? Ali Sabancı Galatasaray başkan adayı mı?

Ali Sabancı kimdir? Ali Sabancı Galatasaray başkan adayı mı?

Ali Sabancı kimdir? Ali Sabancı Galatasaray başkan adayı mı?

Galatasaray'da Başkan Burak Elmas'ın görevine devam etmeyeceğinin kesinleşmesi ile beraber Galatasaray'da seçim hareketliliği başladı. Ali Sabancı'nın başkanlığa aday olacağı yazıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçim kararı sonrasında başkan adayları da çıkmaya başladı. Mevcut başkan Burak Elmas tekrar aday olamıyor. Ali Sabancı'nın başkan adayı olacağı yazıldı.

Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu, resmen aday olduklarını açıkladı. Galatasaray başkanlığı için eski başkanların da isimleri dolaşmaya başladı. Dursun Özbek ve Ünal Aysal’ın da aday olacağı dillendirilmeye başladı.

İki farklı kaynak yazdı

Gazeteci Ceyhun Kuburlu Twitter hesabından, "Galatasaray’da yeni başkan adayı Eaea Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı." paylaşımını yaptı ve sonra bu tweeti sildi.

Patronlar Dünyası'nın haberine göre, Esas Holding ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın sessiz sedasız adaylık çalışmaları yaptığı ifade edildi.

Ali Sabancı'nın tek adaylı bir seçimde resmen aday olacağı ve başkan olmak istediği öğrenildi.

Ali Sabancı kimdir?

Ali İsmail Sabancı, 5 Mayıs 1969 yılında Adana'da dünyaya gözlerini açmıştır. Sabancı Ailesi'nin 3. kuşak üyesi olan Ali Sabancı, Esas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı ve Pegasus şirketinin kurucu isimlerindendir.

Şevket Sabancı'nın üçüncü oğlu olan Ali Sabancı, lisans eğitimini yurtdışında aldı. Yüksek lisansına yine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmek isteyen Sabancı, 1993 yılında başladığı New York'taki Columbia University, İşletme Fakültesi'nden Uluslararası Finans dalından yüksek lisansa başlamış 1995 yılında derecesini almıştır. Ali Sabancı, 2017 yılı Forbes verilerine göre 650 milyon $ servetiyle Türkiye'nin en zengin 54'üncü insanı olmuştur.

Ali Sabancı, ailesininde yakın olduğu eski medya patronu Aydın Doğan'ın kızı Vuslat Doğan Sabancı ile evlendi. Çiftin bu evlilikten, Şevket Emrecan ve Kaan Ali adlarında 2 oğulları bulunuyor. .