Almanya 10 gol attı!

Almanya 10 gol attı!

Almanya 10 gol attı!

Kanada'da devam eden FIFA Kadınlar Dünya Kupası'nda ikinci gün, bol gollü geçti. Almanya, Fildişi Sahilleri'ne 10 gol attı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kupanın ikinci gününde Kanada'nın başkenti Ottawa'daki Lansdowne Stadyumu'nda yapılan ilk maç, Norveç ile Tayland arasında oynandı. Baştan sona Norveç'in üstünlüğüyle geçen maçta, Herlovsen takımını ateşleyen forvetti.

Ronning'in 15. dakikada attığı golden sonra, 29 ve 34. dakikalarda iki gol kaydeden Herlovsen, 68. dakikada Hegerberg'in attığı gole de katkıda bulundu. Maçın hakemi Yeni Zelandalı Anna-Marie Keighley, iki kez kaldırdığı sarı kartın ilkini Tayland takımından Sritala'ya, ikincisini de yine aynı takımdan Phetwiset'e gösterdi. Norveç maçtan 4-0 galip ayrıldı.

Hangi ilde hangi parti kaç milletvekilliği kazandı?

- Almanya 10 gol attı

Ottawa Lansdowne Stadyumu'ndaki günün ikinci maçı Almanya ile Fildişi Sahilleri arasında oynandı. Almanya için rahat geçen maçta, goller yağmur gibi geldi. Alman takımından Sasic ve Mittag'ın hat trick yaptığı karşılaşmada ilk gol 3. dakikada Sasiç'ten geldi. Aynı oyuncu 11 dakika sonra ikinci golünü atarken, 29. dakikada Mittag takımına 3. golü kazandırdı. Bu golün hemen ardından gelişen kontratakta yine Sasiç sahnedeydi ve 31. dakikada kendisinin 3. ve takımının da 4. golünü attı. Alman ekibin dinamosu gibi çalışan Mittag, 4. golden 4 dakika sonra kendisinin 2'inci, takımının 5. golünü kaydetti.

İlk yarıyı 5-0 üstün kapatan Almanya, ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürdü. 64. dakikada yine Mittag, takımının 6. golünü atarak hat trick yapan ikinci oyuncu oldu. 71. dakikada ileri çıkan Laudehr, bu kez ekibin ataklarından birini gole çevirerek skoru 7-0 yaptı. Maç, 75. dakikada Dabritz, 79. dakikada Behringer ve 85. dakikada Popp'un attığı gollerle 10-0 sona erdi.

Cavs 1-1 yaptı

Maçta Fildişi Sahilleri'nden 6 futbolcu da sarı kart gördü. Almanya-Fildişi Sahilleri maçını Kanada'dan Marie Jose Charbonneau yönetti. Almanya bu skorla B Grubu'nun da lideri oldu. Almanya Kadınlar Milli Takımı, bundan önceki en farklı skoru, 2011'de Kazakistan ile oynadığı maçı 17-0 kazanarak elde etmişti.