Atiba'dan yabancı sınırı yorumu

  1. Spor
  2. Futbol
Atiba'dan yabancı sınırı yorumu
Atiba'dan yabancı sınırı yorumu

Beşiktaş'ta 5. sezonunu geçiren Atiba Hutchinson, yabancı sınırı ve Türkiye'de oynanan futbol ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yabancı sınırı hakkında konuşan Atiba "Burada en önemli kriter genç oyuncularınızı hangi koşullarda, nasıl yetiştirdiğiniz" dedi.

Türkiye'de yabancı sınırı tartışmaları hakkında Vatan gazetesine konuşan deneyimli futbolcu, "Yabancı sınırlamasına iki yönlü bakabilirsiniz. Bir sınırlama konulduğunda genç Türk oyuncuların takımlarında oynama olasılıkları artar. Bu da milli takımın seviyesini bir noktaya kadar yükseltir. Ama diğer taraftan lige iyi yabancı oyuncular geldiğinde ligin seviyesi yükselir. Türk oyuncular, daha kaliteli yabancılarla rekabet eder. Bence bu ikisini dengelemek gerekir." ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Atiba, "Burada temel mesele bir ülkenin oyuncularını nasıl yetiştirdiği, nasıl geliştirdiği, ülkedeki altyapıların durumu. En önemli kriter, siz genç oyuncularınızı hangi koşullarda yetiştiriyorsunuz? Ayrıca ülkenize getirdiğiniz yabancı oyuncuların sayısından bahsederken o yabancıların niteliği de çok önemli. Ama temel mesele, oyuncular nasıl yetişiyor, hangi koşullarda eğitiliyorlar, altyapı sistemleri nasıl çalışıyor?" dedi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS