Avcılar Belediyespor'un çilesi

Avcılar Belediyespor'un çilesi

Suyu ve doğalgazı kesik olan ve yıkılması planlanan İstanbul Avcılar'daki Turgut Özal Stadyumu'nun 5 bin 500 TL'lik borcu ödenmeyince elektriği de kesildi. Burada antreman yapan Avcılar Belediyespor zor durumda kalınca yardıma çevredeki esnaf yetişti. Zor şartlarda antrenmanlarını sürdüren kulübün U15 ve U17 takımları gruplarında lider.

17 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Turgut Özal Stadyumu'nun 5 bin 500 TL'lik borcu ödenmeyince elektriği kesildi. Sporcular karanlıkta çalışmak zorunda kalınca esnaf, stat dışına işyerinden hat çekerek ve lambalar yerleştirerek gençlerin loş ışık altında da olsa antrenmanlarını aksatmamasını sağladı. Antrenör ve sporcular, suların da kesik olduğunu, çok zor koşulda maçlara hazırlandıklarını anlattı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, ulaşım sistemlerini birbirlerine entegre edecek 24 transfer merkezinin, halen Avcılar Belediye Spor Kulübü'nün kullanımında olan Turgut Özal Stadı'nın yerine yapılması planlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetindeki 17 bin 500 metrekarelik araziyi kapsayan stadyumun yıkılması ile ilgili tartışma sürerken, tüketim bedeli ödenmeyince elektrik ve suları kesildi. Kış saatine geçilmesi ve akşam karanlığının erken bastırması üzerine burada antrenman yapan Avcılar Belediyespor Kulübü'nün 356 lisanslı sporcusundan futbol şubesindeki gençler zor durumda kaldı. Çevredeki sokak lambalarının yanı sıra ay ışığının yetersiz olduğunu gören çevredeki esnaf, hat çekerek 3 projeksiyon lambasını stadın kenarına yerleştirerek antrenmanların aksamamasını sağladı.


5 bin 500 tl ödenemedi


Avcılar Kulüpler Birliği Başkanı Yunus Yıldırım, tesisi 1.5 yıl önce İl Spor Müdürlüğü'nden devralan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tesisin yıkılmasının gündemde olması nedeniyle elektrik aboneliği yapmadığını söyledi. Yıldırım, BEDAŞ ile görüşmeleri sonucunda abone olmadan tüketim bedellerini ödeme koşulu ile elektrik bağlandığını ancak gelen borçların tamamını ödeyemez hale geldiklerini anlattı. Yunus Yıldırım, son olarak 5 bin 500 TL'yi bulamadıkları için son faturayı ödeyemediklerini, elektrik ve doğal olarak suyun kesildiğini, sporcuların loş ışıkta sakatlanma pahasına antrenman yaptıklarını anlattı.


Azim ve loş ışıkta gelen iki liderlik


Futbolcuların okulda olmaları veya çalışmaları nedeniyle antrenmanları akşam saatlerinde, bir anlamda sokak lambasının ışığı ile aydınlatılan stadyumda yapmak zorunda kaldıklarını anlatan Avcılar Belediyespor Altyapı Antrenörlerinden Cenk Balkan, "3 aydan beri buradayız, çok sağlıklı çalışamıyoruz. Kendi imkanlarımızla bir elektrik oluşturmaya çalıştık. İyi oyuncular yetiştirmek için tesis var ama sorunları var. Bu sorunlardan biri bizi çok zorluyor. Buna rağmen U15 ve U17 takımlarımız gruplarında lider. İmkansızlıklarda bunları başarabiliyorsak, imkan sağlandığında neler yapabileceğimizi düşünün" dedi. 


U17 takım kaptanı Çağrı Çalıkoğlu, okuldan saat 18.30 sıralarında okuldan çıktıklarını, tüm zorluklara rağmen yılmayarak çalışıp iyi bir sonuç elde ettiklerini söyledi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS