Avrupa Ligi'nde son 32 tura yükselen takımlar

Avrupa Ligi'nde son 32 tura yükselen takımlar

UEFA Avrupa Ligi 2018-19 sezonu grup aşamasındaki tüm maçlar sona erdi.

Tur atlamayı garantileyen Fenerbahçe, Spartak Trnava deplasmanında oynadığı D Grubu son maçından eli boş döndü. Sahadan 1-0 galip ayrılan Spartak Trnava'nın golünü, 41. dakikada Kubilay Yılmaz attı.


F Grubu'nda Olympiakos, sahasında Milan'ı 3-1 yenerek gol averajıyla 2. sırayı aldı ve rakibini turnuvanın dışına itti. 


Türk hakem Hüseyin Göçek'in yönettiği C Grubu'ndaki Kopenhag-Bordeaux müsabakası ise konuk ekibin 1-0 üstünlüğüyle tamamlandı.


Son maçların ardından A Grubu'nda Bayer Leverkusen ve Zürih, B Grubu'nda Salzburg ve Celtic, C Grubu'nda Zenit ve Slavia Prag, D Grubu'nda Dinamo Zagreb ve Fenerbahçe, E Grubu'nda Arsenal ve Sporting Lizbon, F Grubu'nda da Real Betis ve Olympiakos, G grubunda Villarreal ve Rapid Wien, H grubunda Eintracht Frankfurt ve Lazio, I grubunda Genk ve Malmö, J grubunda Sevilla ve Krasnodar, K grubunda Dinamo Kiev ve Rennes, L grubunda da Chelsea ve BATE, adlarını son 32 turuna yazdırdı.


TSİ 23.00'te başlayan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:


A Grubu:


Ludogorets (Bulgaristan)-Zürih (İsviçre): 1-1


AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi)-Bayer Leverkusen (Almanya): 1-5


B Grubu:


Celtic (İskoçya)-Salzburg (Avusturya): 1-2


Leipzig (Almanya)-Rosenborg (Norveç): 1-1


C Grubu:


Slavia Prag (Çekya)-Zenit (Rusya): 2-0


Kopenhag (Danimarka)-Bordeaux (Fransa): 0-1


D Grubu:


Dinamo Zagreb (Hırvatistan)-Anderlecht (Belçika): 0-0


Spartak Trnava (Slovakya)-Fenerbahçe: 1-0


E Grubu:


Arsenal (İngiltere)-Karabağ (Azerbaycan): 1-0


Sporting Lizbon (Portekiz)-Vorskla Poltava (Ukrayna): 3-0


F Grubu:


Dudelange (Lüksemburg)-Real Betis (İspanya): 0-0


Olympiakos (Yunanistan)-Milan (İtalya): 3-1


G Grubu:


Rapid Wien (Avusturya)-Glasgow Rangers (İskoçya): 1-0


Villarreal (İspanya)-Spartak Moskova (Rusya): 2-0


H Grubu:


Lazio (İtalya)-Eintracht Frankfurt (Almanya): 1-2


Olympique Marsilya (Fransa)-Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi): 1-3


I Grubu:


Genk (Belçika)-Sarpsborg (Norveç): 4-0


Beşiktaş-Malmö (İsveç): 0-1


J Grubu:


Akhisarspor-Standard Liege (Belçika): 0-0


Sevilla (İspanya)-Krasnodar (Rusya): 3-0


K Grubu:


Dinamo Kiev (Ukrayna)-Jablonec (Çekya): 0-1


Rennes (Fransa)-Astana (Kazakistan): 2-0


L Grubu:


PAOK (Yunanistan)-BATE (Belarus): 1-3


MOL Vidi (Macaristan)-Chelsea (İngiltere): 2-2

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS