Ayağına demir bağladı... Enteresan futbolcu Emre Mor'un hikayesi

EURO 2016 öncesi Antalya’da Karadağ ile oynadığımız maçta ne sergilediğimiz futbol ne de son dakikada Mehmet Topal’ın golüyle gelen galibiyet konuşuldu...GECENİN ADAMIYDI

İkinci yarıda Volkan Şen’in yerine oyuna giren genç Emre Mor, bir anda Türkiye’nin gündemine oturdu... Herkesin gözünün pasını sildi... Gecenin adamı oldu...

KİM BU ÇOCUK?

Sürati, top tekniği, gözükaralığı ve 18 yaşında olmasına rağmen üst düzey özgüveniyle “Kim bu çocuk?” dedirtti.

İşte, Fatih Terim’in ay yıldızlı ekibe kazandırdığı, Türkiye’nin yeni yıldız adayı Emre Mor’un bilinmeyenleri; ilginç hayat hikayesi...

FUTBOL TOPU iÇiN OKULUNU BIRAKTI

Topla tanışması Danimarka’da her çocuk gibi sokaklarda başladı.Büyük bir potansiyele sahip olduğu Bronshoj Boldklub tarafından fark edildi. Burada gelişimini tamamladıktan sonra Lyngby Boldklub’un altyapısındaki yerini aldı. Hayatını tamamen futbola adadı.Sırf bu yüzden 16 yaşında okulunu bıraktı.

ST. ETIENNE DENEDi AMA BEĞENMEDi

2013 yılında Fransız ekibi St.Etienne kulübü tarafından denenmek üzere davet edildi. Ancak yeterli görülmediği için kendisine kontrat teklif edilmedi ve takımı Lyngby Boldklub’a geri döndü. 2015 yılında ise Danimarka’nın ünlü kulüplerinden Nordsjaelland’a transfer oldu.

AYAĞINA BAĞLADIĞI DEMiRLERLE GELiŞTi

2013 yılında antrenman sırasında ayağını kırdı. Bu onun dönüm noktası oldu. “Bir daha futbol oynayamayacağım” korkusuyla kendisini daha güçlü hale getirmesi gerektiğini anladı. Güçlenmek için ayaklarına 2.5 kiloluk demirler bağlayarak yürümeye başladı. Aylarca bu şekilde devam etti.

ANTRENMANLARA OTOBÜSLE GİDİYOR

Kopenhag'da fakir bir mahallede ailesiyle yaşıyor. Antrenmanlara belediye otobüsüyle gidip geliyor. En büyük hobisi “Facebook” ve “Instagram”. Bunun dışında baba gibi gördüğü menajeri Muzzi Özcan ile yemeklere gitmekten büyük keyif alıyor. Et ve makarna hayranı. Bu ikili onun vazgeçilmezi.

YATAĞINI VERiYOR KANEPEYE GEÇiYOR!

Boş vakitlerini menajer ile geçiriyor. Muzzi Özcan, onun için Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a geldiğinde otelde değil Emre Mor’un evinde kalıyor. Hatta yattığı yatağını bile menajerine verip, kendisi kanepede uykuya dalıyor.

HAPİSTEKi BABASINI BEKLiYOR

Babası Kopenhag’da restaurant işletiyordu. Bir trafik kazası sonrası yaralanmaya sebebiyet vermekten ve sigortasız araç kullanmaktan dolayı 4 ay hapis cezası aldı. Önümüzdeki ay tahliye olacak. Emre’nin şu an gözü, kulağı babasından gelecek haberde.

FATiH TERiM İMKANSIZI BAŞARDI

Eylül 2015’te Danimarka vatandaşlığını seçti ancak Terim ve kurmaylarının titiz çalışması sonucu Türk vatandaşlığı için ikna edildi. Hapiste olan babasının yanına gidilerek imzası alındı. Nüfus cüzdanı Kopenhag’da kendisine verildi.

MESSi’Yi İZLİYOR, REAL MADRiD’i DÜŞLÜYOR

Sahaya çıkmadan “Messi” videoları izliyor ancak en büyük hayali R.Madrid’de oynamak. Sol ayağı, tekniği, hızı ve oyun zekası öne çıkan en büyük özellikleri. Bu sayede dikkat çekiyor.

BOYNUNDAKİ MUSKA EN BÜYÜK UĞURU
Emre Mor’un maçlardaki en büyük ritüeli boynunda taşıdığı muskası. İçinde Kuran’dan bir ayet olan muskayı her maç öncesi ve sonrası üç kez öperek alnına koyuyor. Bunu mutlaka yapıyor. Çünkü, bu onun uğuruna inandığı en büyük manevi güç.
TÜRKÇEYİ ANLIYOR AMA KONUŞAMIYOR

Sessiz, sakin bir yapıya sahip. Yakınlarına göre 18 yaşında ama küçük bir çocuktan farksız. En önemli özelliği disiplini. Antrenmana ilk o geliyor, en son o çıkıyor. Bu hiç değişmiyor. Türkçe’yi anlıyor, ancak konuşamıyor. Bu eksiğini gidermek için çalışıyor.

TEZAHÜRATLAR SONRASI AĞLADI

İlk kez Karadağ karşısında ay yıldızlı formayı terletiyor. Tek devre oynuyor ama herkesi mest ediyor. Antalya’daki karşılaşmanın sona ermesiyle birlikte tribünlerden gelen “Emre Mor” tezahüratları sonrası oldukça duygulanıyor ve ağlıyor.

İLK TEBRiK ARDA VE HAKAN’DAN

Emre’nin yaşadığı duygusal anlar sonrası onu ilk tebrik eden isimler, soyunma odasında Hakan Çalhanoğlu ve Arda Turan oluyor. Ay yıldızlı ekip kadrosunda ise en iyi anlaştığı isimlerin başında Hakan, Nuri ve Arda geliyor. Üçlüden destek görüyor.

İMPARATOR’UN EURO 2016 PROJESİ

EYLÜL 2015’te menajeri tarafından keşfediliyor. U-20 ve 21 hocası Abdullah Ercan ile defalarca maçlarını beraber izliyorlar. Ve sonunda Emre Mor, Fatih Terim’in bir projesi oluyor. Tüm planlamalar, çalışmalar bu yönde yapılıyor. İlk hedef Euro 2016 olarak belirleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS