Bafetimbi Gomis'ten anlamlı hareket

Bafetimbi Gomis'ten anlamlı hareket

Galatasaray'da forma giyen Bafetimbi Gomis, lösemi tedavisi gören çocuklara sürpriz yaptı. Gomis, çocuklar ile yaptığı buluşma esnasında duygusal anlar yaşadı.

Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında yaşları 1 ila 15 arasında değişen 23 çocukla bir araya gelen Gomis, küçük kahramanlara forma hediye ederken çocuklarla duygulu anlar yaşadı. Fransız futbolcuya ziyareti sırasında ayrıca Galatasaray Futbol Takımı Doktoru Yener İnce de eşlik etti.


Drogba'dan olay Fenerbahçe tepkisi


Etkinlik sırasında açıklamalarda bulunan Gomis, “Galatasaray’ın elçisi olarak buraya geldim. Galatasaray demek paylaşım demek, dostluk demek, yardımlaşma demek… Kişisel olarak ben, bu çocuklara nasıl yardım edebilirim diye düşündüm.'' ifadesini kullandı.


Çocuklara yardım sözü


Şenol Güneş'ten küfür açıklaması


Çocukların önemine değinen Fransız futbolcu, ''Türkiye’ye ilk geldiğim zamanlarda bütün insanlar bana çok yardımcı oldu.  Bunun karşılığını nasıl ödeyebilirim diye düşündüm ve buna yönelik bir şey yapmak istedim. Bir aile babası olarak çocukların ne kadar önemli olduğunu biliyorum.  Burada da çocuklarla beraber vakit geçirerek onlara yardım etmek istedim. Bir çocuğun gözündeki gülüşün ne kadar önemli bir şey olduğunu çok iyi biliyorum.  Buraya tek başıma değil, çalışma arkadaşlarım ve doktorumuz Yener Bey ile beraber geldim.  Çocukların eksiklerini belirleyip, ne yapılabilir diye sorup onlara yardımda bulunmayı düşünüyorum” diye konuştu.


Etkinlik sonrasında da Gomis, çocuklarla beraber günün hatırasına üzerinde Galatasaray logosu bulunan pastayı kesti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS